GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

10 YILDIR SACLARINI YIYOR(ENSONHABER.COM) 30.04.2010

Aşağa gitmek

10 YILDIR SACLARINI YIYOR(ENSONHABER.COM) 30.04.2010

Mesaj  YUSUF Bir Cuma Nis. 30, 2010 8:48 pm


Manisa'da doktorları bile şaşkına çeviren vaka.

18 yaşındaki genç bir kızın midesinden 800 gram ağırlığında midenin şeklini almış saç kılı çıkarıldı. Tıpta çok nadir görülen bu ilginç olayın öyküsü, Gülbahar D. isimli 18 yaşındaki genç kızın 10 gün önce mide kanaması şikayetiyle Manisa Devlet Hastanesi'ne başvurmasıyla başladı.

Doktorlar bile şaşırdı
Midesinde saç kıllarından oluşmuş iri bir kütle olduğu ve 12 parmak bağırsağını tıkadığı anlaşılan genç kız daha sonra ameliyata alındı. Genç kıza uygulanan 45 dakikalık operasyonda, mide şeklini almış saç kıllarından oluşan kitle çıkarıldı. Böylesine büyük bir kitlenin mideden çıkarılması, operasyona katılan doktor ve diğer sağlık görevlilerini bile şaşkına çevirdi.

Bu engellenemez bir durumdur
Sekiz Eylül Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Operatör Doktor İbrahim Karataş, genç hastanın 8 yaşından beri yaklaşık 10 yıldır kendi saçlarını yediğini söyledi. Söz konusu kıl yeme hastalığının psikiyatride "Trichotillomania" hastalığı olarak anıldığını kaydeden Karataş, "Bu çok nadir görülen bir hastalıktır. Kişi, saç kıllarının kökünü yemekten kendini alamaz. Bu engellenemez bir durumdur onun için. Bazı vakalarda ciddi kellikler de görülür. Bizim hastamızın da saçlarında artık seyreklikler oluşmuş. Aile saç kılı yemesini engellemek için saçlarını kısa kestirmiş. Midesinden çıkardığımız saç kılı hepimiz şaşırttı. Çünkü bu denli büyüklükteki kitle bekli de tıp tarihinde bir ilk olabilir" dedi.

Psikolojik tedavi görecek
Hastanın ölümden döndüğüne de dikkat çeken Dr. Karataş, "Mide işlevini yitirmek üzereydi. 12 parmak bağırsağı kıllar nedeniyle tıkanmıştı. Dolayısıyla mide görevini yapamaz duruma gelmiş. Bu nedenle müdahalemiz hastayı hayata döndürdü. Bundan sonra hastamızın psikolojik tedavi görmesi ve saçlarını yemeyi unutması gerekiyor. Çünkü bu psikolojik bir rahatsızlık. Bu nedenle aileyi psikiyatriste yönlendirdik" dedi.
YUSUF
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13426
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz