GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

ZİKİRDEN UZAKLAŞANLARA ŞEYTAN MUSALLAT OLUR

Aşağa gitmek

ZİKİRDEN UZAKLAŞANLARA ŞEYTAN MUSALLAT OLUR

Mesaj  MESUT Bir Cuma Nis. 30, 2010 10:37 pm

ZİKİRDEN UZAKLAŞANLARA ŞEYTAN MUSALLAT OLUR


Bismillâhi'r-Rahmâni'r-Rahîm

“KİM RAHMAN’IN ZİKRİNDEN GAFİL OLURSA YANINDAN AYRILMAYAN BİR ŞEYTANI ONA MUSALLAT EDERİZ. ŞÜPHESİZ BU ŞEYTANLAR ONLARI DOĞRU YOLDAN ALIKOYARLAR DA ONLAR KENDİLERİNİN DOĞRU YOLDA OLDUKLARINI SANIRLAR.” (Zuhruf Sûresi, 36-37)

ALLÂH’ın zikrinden uzak duranlar, zikredenleri zikrullahdan men edenler, biatlarından, yâni ALLÂH’a verdiği sözden uzaklaşanlar, hangi akla hizmet ediyorlar?!.

Onlar kendilerini ALLAH’dan kudretli mi görüyorlar? Mantıkları ve akılları da nakle itibar etmeden ilâhi ölçüme müsâit değildir. Zîrâ, nakille yapılan ölçüye sâhip kevnî hakîkatlerle iktifa edip, dînî hakîkatleri iktiba etmeyenler peygamber efendilerimizin tâbiininden sayılmazlar.

Şeriat-i garra dört mevzûda îzah edilir..

İLM-İ FIKIH, İLM-İ KELÂM, AHLÂK, TASAVVUF.

Fetvâ budur. İlm-i fıkıhın kolları vardır : Mezhepler. Tasavvufun kolları vardır : Tarîkatler. Bu tertîb-i ilâhîdir. Her semâvî din de böyledir. Verâ, takvâ, ihlas bununla yaşanır; tasavvufsuz bu rahmet-i ilâhîlerden nasip almayı düşünmek muhâldir. Akılcılıktan nakle dönüşen ilmin mahsulü olup, bu tür ilim sâhipleri enbiyâ, evliyâ, velî, mü’min mütteki ittika sahibi lafzenın anlamını iyi bilirler ki, ALLÂHU TEÂLÂ Hazretleri’nin “hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?” buyruğu ilme’l-yakîn olduğu gibi, ayne’l-yakîn, hakka’l-yakîndır. Bu ilme, nail olup verâset taşıyan bir evliyâyı rehber edinmeden bu rahmet-i ilâhîye nâil olmak muhâldir.!.

avatar
MESUT

Mesaj Sayısı : 27
puan : 12691
Kayıt tarihi : 23/04/10
Yaş : 41
Nerden : kütahya

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz