GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

KUR’ÂN-I KERÎM’DE EHL-İ KİTÂB

Aşağa gitmek

KUR’ÂN-I KERÎM’DE EHL-İ KİTÂB

Mesaj  MESUT Bir Cuma Nis. 30, 2010 10:42 pm

KUR’ÂN-I KERÎM’DE EHL-İ KİTÂB
Bismillâhi'r-Rahmâni'r-Rahîm

“Sözlerini bozmaları sebebiyle onları lanetledik, kalplerini katılaştırdık. Onlar kelimelerin yerlerini değiştirirler. Kendilerine zikredilen ahkamın önemli bir bölümünü de unuttular. İçlerinden pek azı hariç onlardan dâimâ hâinlik görülür, yine de sen onları affet ve aldırış etme. Şüphesiz ALLAH iyilik edenleri sever.” (Mâide Sûresi, 13.)

Bismillâhi'r-Rahmâni'r-Rahîm

“Biz peygamberleri ancak müjdeleyiciler, uyarıcılar olarak göndeririz. Kim onlara inanır ve kendini düzeltirse onlara korku yoktur ve onlar mahzun da olmayacaktır.” (En’âm Sûresi, 48)

Bismillâhi'r-Rahmâni'r-Rahîm

“Bu, Ümmü’l-kurâ denen Mekke ve çevresindekileri uyarmak için sana indirdiğimiz mübârek ve kendinden önceki kitapları doğrulayıcı bir kitapdır. Âhirete inananlar buna da inanırlar ve onlar namazlarını hakkıyla kılmaya devam ederler.” (En’âm Sûresi, 92)

Bismillâhi'r-Rahmâni'r-Rahîm

“De ki : ALLAH’tan başka bir hakem mi arayacağım?. Halbuki size kitabı açık olarak indiren O’dur. Kendilerine kitap verdiğimiz kimseler Kur’ân’ın gerçekten Rabbın tarafından indirilmiş olduğunu bilirler. Onun için sakın şüpheye düşenlerden olma.” (En’âm Sûresi, 114.)Bismillâhi'r-Rahmâni'r-Rahîm

“Yâhut, bize de kitap indirilseydi, biz onlardan daha çok doğru yolda olurduk, demeyesiniz diye. işte, size de Rabbınızdan açık bir delil, hidâyet ve rahmet geldi. ALLÂH’ın âyetlerini yalanlayıp onlardan yüz çevirenden daha zâlim kimdir?. Âyetlerimizden yüz çevirenleri yüz çevirmelerinden ötürü azabın en kötüsüyle cezâlandıracağız.” (En’âm Sûresi, 157.)

Bismillâhi'r-Rahmâni'r-Rahîm

“Şüphe yok ki, îman edenler, Yahudîler, Nasranî ve Sabiîlerden kim ALLÂH’a âhiret gününe inanır, bununla berâber sâlih amelde bulunursa elbette onların Rab’leri katında ecirleri vardır. Hem onlara korku da yoktur. Onlar mahzun olacak da değillerdir.” (Bakara Sûresi, 62)
avatar
MESUT

Mesaj Sayısı : 27
puan : 11899
Kayıt tarihi : 23/04/10
Yaş : 41
Nerden : kütahya

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz