GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

SONRA GELEN PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞERİATINA TABİ OLMAK

Aşağa gitmek

SONRA GELEN PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞERİATINA TABİ OLMAK

Mesaj  MESUT Bir Cuma Nis. 30, 2010 10:47 pm

SONRA GELEN PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞERİATINA TABİ OLMAK ASRA UYUMLULUK VE EMR-İ İLAHİYE DE UYGUNDUR, KEMÂLATTIR
Bismillâhi'r-Rahmâni'r-Rahîm
“Ey Âdem oğulları!Size kendi içinizden âyetlerimi anlatacak Peygamberler gelir de, kim sakınır ve kendisini islah ederse onlara korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir.” (A’râf Sûresi, 35)

“Yanlarındaki Tevrat ve İncil’de yazılı buldukları o elçiye, o ümmî Peygamber’e uyanlar. İşte o Peygamber onlara iyiliği emreder onları kötülükten men eder, onlara temiz şeyleri helal, pis şeyleri haram kılar. Üzerlerindeki ağırlıkları, sırtlarındaki zincirleri atar. O Peygambere inanıp ona saygı gösteren, yardım eden ve onunla birlikte gönderilen nûra uyanlar var ya, işte, kurtuluşa erenler onlardır.” (A’râf Sûresi, 157)

Bu âyet-i celîlede Hazret-i ALLAH daha sonra gelen Resûl’üne uymayı, tertip ve tanzîm-i ilâhî olduğunu, asra uyumlu kullarının tekâmülüne göre gönderilip, insanlar insanlıkta olgunlaştıkça üzerlerindeki ağırlıklarını atacağını beyanla, sonra gelen Resûl’üne tâbi olmanın daha uygun olduğunu ve yüklerini daha hafifletmekle, daha rahat dînî vecibelerini yerine getireceğini bildiriyor. Hâlik-ı Zü’l-celâl Hazretleri tamamı ile kulun insiyatifine bırakmış. Evvel gelen şerîattan daha mütekâmilini lutfetmiş. daha evvelki şerîatta kalanlar kâfir ve gavur gayri müslüm değildir. Yeter ki, ALLÂH’ı tanısın şirke düşmesin!...
MESUT
MESUT

Mesaj Sayısı : 27
puan : 12859
Kayıt tarihi : 23/04/10
Yaş : 41
Nerden : kütahya

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz