GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

Hakk’ın rızkından yeyin

Aşağa gitmek

Hakk’ın rızkından yeyin

Mesaj  MESUT Bir C.tesi Mayıs 01, 2010 10:59 pm

Hakk’ın rızkından yeyin” âyetindeki rızkı, ekmek anladık. O kelimenin mânâsı hikmet ve mârifetmiş.

Öyle ki, insan melek de olsa, ilâhî yardıma uğramayınca defteri siyah çıkar. Hakk’ın yardımına, Hakk’ın has kulları olan kâmil insanlara verilen rahmet tecellîsine meleklerin bile ihtiyâcı vardır.

Bize ezel meclisinde bir damla ilim vermiştin. Bu damlayı, varmak için yanıp tutuştuğu ummâna sen eriştir.

Dînin kurucusu, koruyucusu Hazret-i ALLAH’tır. Din ALLÂH’ın tekelindedir. Bu tekele burnunu sokanlar ALLÂH’a ortak koşmuş ve şekile düşmüş olur.

İçtihadın her devirde ortaya çıkardığı yorumlanmış din tablosuna diyanet ve şeriat denir. Dinin değişmezliği, diyânetin ise değişmesi esastır.

Düşmanı evinin içinde olan kimse istediği kadar dış tedbirleri yerine getirsin, düşmanın taarruzuna karşı kapı ve pencereleri sağlamlasın, bundan ne çıkar! Vücudunun içinde nefis gibi, her ihtirâsa mağlup bir düşman varken kişi dışarıdan daha hangi haydutları bekliyor?!.
avatar
MESUT

Mesaj Sayısı : 27
puan : 12111
Kayıt tarihi : 23/04/10
Yaş : 41
Nerden : kütahya

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz