GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

“Siz insanları medhü senâ ederken ileri gitmeyin.

Aşağa gitmek

“Siz insanları medhü senâ ederken ileri gitmeyin.

Mesaj  MESUT Bir Ptsi Mayıs 03, 2010 10:00 pm

Peygamber Efendimiz buyurdular ki :

“Siz insanları medhü senâ ederken ileri gitmeyin. Noksanlıklarını görürsünüz ; mahcup olursunuz. Zem ederken de ileri gitmeyin. Güzelliklerini, iyi yönlerini görürsünüz ; utanır, mahcup olursunuz.” İnsan budur.

Yalnız Peygamber Efendilerimiz mâsum yaratılışlı olup, günah işlemezler. Evliyâlar mâsum değillerdir. İnsan iki tarafa da meyleden bir nefse ve yapıya sâhiptir.

“Hayrihî ve şerrihî.” İradenle dünya hayatını emr-i ilahiyeye uygun kılmaya çalış zaman çok kıymetli zamanının kadrini bil. İnanan insanlar için nefsin terbiyesi olduğu gibi rûhunda terbiyesi vardır. İnsan terbiyeye muhtaçtır. Aldığı terbiye îmânı nisbetinde kendisini gösterir!.

TIYNETİNDE BOZUKLUK OLAN BENİ ADEM’İ HAYATI BOYU SIRTINDA TAŞIRSIN, BİR GÜN HASBEL-BEŞER AYAĞINI YERE BASTIRDIĞIN ZAMAN NANKÖRCE “NİYE YERE BASTIRDIN!?” DİYE CANINA EL ATAR!..

ALLÂH’ı bilmeyen, ilâhî terbiye almamış insan cehâletinden dolayı nankördür!..

İlahî terbiye almış, edepli insan, yaratılışın sırrı “Yeryüzünde halîfemi yaratacağım” hitâbının tecellî mercii gerçek insan!...

Bilgisiz kişilerin nankörlüğünden Rabbime sığınırım. Bilen insanlarda buna benzer, normal olmayan hallerin zuhûru ender görülse de tahrîbâtı büyük olur!.

Cehâletten kurtulmamış beni adem cehlinden dolayı hiçbir zaman mâzur değildir.!

Hazret-i ALLAH, Dâvut aleyhi’s-selama :

“Yâ Dâvûd, cehâleti özür olarak kabul etmiyorum” buyurdu HZ. ALLAH!..

“CEHALETİ DE HZ. ALLAH YARATTI” DEMEK KASD-İ İLÂHİYE UYGUN OLUR MU HİÇ?!

DÜNYANIN YARATILIŞDAKİ SIRRI BİLİR İSEN, YARATILIŞA AYKIRI FİKİR ÜRETMEKTEN İÇTİNAP EDERSİN!..

“Câhil insan kimin arabasına binerse onun türküsünü söyler.”

Bu kişilere halkın verdiği alim sıfatı yağcılıktan başka nedir!..
avatar
MESUT

Mesaj Sayısı : 27
puan : 12691
Kayıt tarihi : 23/04/10
Yaş : 41
Nerden : kütahya

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz