GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

ALLAH, KALBİNDE OLANI DAHİ BİLİR

Aşağa gitmek

ALLAH, KALBİNDE OLANI DAHİ BİLİR

Mesaj  MESUT Bir Ptsi Mayıs 03, 2010 10:42 pm

ALLAH, KALBİNDE OLANI DAHİ BİLİR


Bismillâhi'r-Rahmâni'r-Rahîm

“Rabbiniz sizin kalplerinizdekini çok iyi bilir. Eğer siz iyi olursanız, şunu bilin ki, ALLAH kötülükten yüz çevirerek tövbeye yönelenleri son derece bağışlayıcıdır.” (İsrâ Sûresi, 25)

Rahmet-i ilâhîyi iyi anla. İnsanları kendi zayıf ölçünle değerlendiremezsin. “Kaş yapıyorum diye göz çıkarmayasın.” Yaptığın hatâları “gizliyorum” zannetme : Değil yaptığını, kalbinde gizlediğini de bilen Hazret-i ALAH’tan nasıl ve neyi gizleyeceksin?. Kalbinde gizlediğin yasak duygularını tatbik etmedikçe mesul değilsin. Güzel duygularını tatbike imkan bulamasan dahi, samîmiyetine göre icrâ etmiş gibi defterinde bulacaksın. Bu durum iltimas değil, Hazret-i ALLAH’ın rahmetidir.
avatar
MESUT

Mesaj Sayısı : 27
puan : 12111
Kayıt tarihi : 23/04/10
Yaş : 41
Nerden : kütahya

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz