GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

PİR-İ GALİBİDEN SADIRDAN DÖKÜLEN HİKMETLER

Aşağa gitmek

PİR-İ GALİBİDEN SADIRDAN DÖKÜLEN HİKMETLER

Mesaj  YUSUF Bir Ptsi Mayıs 03, 2010 11:24 pm

Sıhhat ve selametin için kapanmış maziyi, meçhul istikbali bırak da günü yaşa. Zira hakikat, bu andır. Hayat bu demdir.

Malın, servetin efdali, Allah’ı zikreyleyen lisan, Allah’a şükreyleyen bir kalp, Allah’ın emrine yardım eden mü’mine bir kadına malik olmaktır.

Düşmanı evinin içinde olan kimse, istediği kadar dış tedbirleri yerine getirsin, düşmanının taarruzuna karşı kapı ve pencereleri sağlamlasın, bundan ne çıkar?

Vücudunun içinde nefis gibi her ihtirasa mağlup bir düşman varken, kişi dışarıdan daha hangi haydutları bekliyor? Nefis, Allah’a inananların derecelerinin yükselmesine vesile, imansızların küfrünün artmasına sebeptir.

Vereceğin cevabı da, suali de Hazret-i Allah sende mevcut kılmış ve mevcudiyetini sebeplerle bildirmiş. Cüz’i iradeni ne yönlü kullanıyorsa imanı gösterir. Buna rağmen rahmet deryası olan af u mağfiret seni bekliyor. Aczini itiraf et, mağfiret deryasından ümidini kesme. Bu kapıya yönelmek imandır. İmanızda bu hali arama, bulamazsın. Daha geniş açmak isterim inşallah.
Öyle ki, insan melek de olsa, İlahi yardıma uğramayınca defteri siyah çıkar. Hakk’ın yardımına, hakk’ın has kulları olan kamil insanların şefaatına meleklerin bile ihtiyacı vardır.
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13142
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz