GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

GÖKLERDE VE YERDE NİCE AYETLER VARDIR Kİ, ONLAR BU DELİLLERDEN YÜZLERİNİ ÇEVİRİP GEÇERLER

Aşağa gitmek

GÖKLERDE VE YERDE NİCE AYETLER VARDIR Kİ, ONLAR BU DELİLLERDEN YÜZLERİNİ ÇEVİRİP GEÇERLER

Mesaj  YUSUF Bir Cuma Mayıs 07, 2010 5:59 pm

' GÖKLERDE VE YERDE NİCE AYETLER VARDIR Kİ, ONLAR BU DELİLLERDEN YÜZLERİNİ ÇEVİRİP GEÇERLER.''
(yusuf Suresi,105)

Hazreti ALLAH'ın ilim ve iradesinin tenezzülen lutuf ve ihsan eyledigi ayetler manzumesinin çekirdegi Beni Adem!.. Arzda ve bilemedigimiz nice alemde adaleti ve rahmeti ile tecellisi Hazret-i ALLAH'ın fiiliyatı, fiili sıfatlarının bizahiti olmayan zuhuruna vesile kılınan nizam-ı alem!..
Hazreti ALLAH'ın lutuf ve ihsanı ile anlaşılacak olan ilm-i manayı ilme'l yakın ile çözemeyeceginin bilgisine ne zaman varacaksın? Şıkıştıgın zaman kabul etmiş gibi görünsen de, kendi düşünce ve davranışlarını daha üstün görme hastalıgın, dışarıya nüksetmiş . Zahmet etme gizleyemiyorsun Haddi aşmışsın. Settarü'l-uyup rahmeti üzerinden kaldırıldı. Takke düştü. Kel göründü misali.İyi bil. ALLAH'a karşı günah işliyorsun. İslam'a karşı,resullerine karşı, İslam'ın ne oldugunu müdrik yaşayan mü'minlere karşı, veraset taşıyan varisü'n Nebi'ye nedim-i ilahiye karşı bu tutum ve davranışların beşere karşı ayıp, ALLAH'a karşı günah oluyor.

Şunu bilesin ki, akli ve nefsani duygularını cihan-şumül din-i İslam'dan, en mütekamil şeriat-ı garradan ve vahy-iilahiden daha cazip gördügün için Hazret-i ALLAH'ın tertip ve tanzim ettigi manevi teşkilata küfür gözü ile bakıyorsun. İman zannettigin küfür buradan başlıyor

Bu türlü ilimler na-ehil toplumlarda her zaman alkışlanmıştır? Sakın aldanma o alkışlara. Dikkat edersen hakikat gözü ile bakabiliyorsan göreceksin ki şakşaklardan çıkan ses emr-i ilahiya muhalefet...

Nefsi duyguların sesi insan-ı kamili tanımayıp, kendini insandan üstün görüp, bunu kanıtlamak için Hazret-i ALLAH'tan kıyamete kadar sapıtmak için ruhsat alan şeytanın çıglıklarını duyamıyor musun? Alkışların sesinde bir yerde nefis akılla şirket kurar, müşterek çalışırlar. Put üretmekte mahirdirler.Nefsin ürettigi put aşikardır. Aklın ürettigi put kabiliyet-i nispetinde avamdan gizlenmeye çalışır. Ama ehlinden gizlenemez ALLAH'tan hiç bir şey gizli degildir.

Rica ediyoruz, manevi teşkilata inanmassan da na-ehlin küfrüne ortak olma. Gavsü'l-A'zam Seyyit Abdulkadir Geylani buyurdular ki:
''Atan bizdendir, attıran degil.''
Bir kişi inanmadıgını açıkca ilan eder, hatır için konuşmaz. Sözünün eri ve merttir. Böyle insanların bu halleri de meziyettir. Rahmettir. Bizim rahmet toplulugumuzun üyesidir. Mutlaka bir gün gelecektir. Çünkü mizaç ve manası bize uygundur. Kendisi kenarda durup, sinsi sinsi attıranda makbul meziyet yoktur . Bizden degildir.

Bazı hakikat fukaralarına hakikat dışı telkinlerle ehl-i tarike karşı hakaret ve küfrediyorsun. Buna hakkın var mı? Hesabını Hazret-i ALLAH sormayacakmı

Muhammet İkbal in veciz gerçeklere uygu bir hitabı-nı dinle:

'' Milletler manevi büyüklerinin kalpllerini incitmedikçe ALLAH hiçbir zaman millet-i rezil rüsvah etmez.''

Yaptıgın bu tahribatı Kur'an-ı Kerimin manasını, bazı ayetleri nefsinin hazzına göre ilan edip, semavi tevhit dini ki islamiyettir saliklerini Hazret-i Kur'an 'a düşman kıldıgının hesabını ALAH'a verebilecekmisin? ALLAH affetse dahi, masum kulların manalarını iteklediginin farkında degilmisin?..

'' Yalnız zahiri ilmi olan onunla yetinen topluluklar zalim. Sadece ahlaklı olmaktan başka bir bilgisi olmayan toplumlar mazlumdur. Hem ilmi hem de ahlakı olan milletler hakim ve mesut olur.''

Hakikat dışı telkinler ve manayı tahrip eden icraatlarla milyonlarca mana ehlini ruhen taciz ettikleri gibi imanlarını zayıflatarak yükümlü oldukları manayı bilemediklerinden hakikatleri katletmeye çalıştıkları tarih boyu görülen vakiadır.
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 12922
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz