GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

GALİBİ VAKFI (AKDENİZBÜLTEN.COM)

Aşağa gitmek

GALİBİ VAKFI (AKDENİZBÜLTEN.COM)

Mesaj  YUSUF Bir Salı Mayıs 11, 2010 5:41 pm

Vakıflar Haftası etkinlikleri devam ediyor. Vakıflar haftası etkinlikleri çerçevesinde Galibi Vakfı Antalya şubesi, Güzel Sanatlar Galesinde şimdiye kadar yapılan hizmetlerini sergiledi.

Vakıflar Haftası nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Antalya’da da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklerden biride Kalekapısı’nda bulunan güzel sanatlar galerisinde gerçekleşti. Galibi Vakfı Antalya Şubesi’nin düzenlediği etkinlikte şimdiye kadar yapılan hizmetler sergilendi. Yapılan hizmetleri daha yakından görmek isteyen vatandaşlar sergiyi uzun süre gezerek inceledi.
Sergi ile ilgili bilgi veren Vakfın Yönetim Kurulu üyesi Bülent Hisarcıoğlu, 1 yıllık çalışmalarını anlattı. Hisarcıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü. “Hiçbir Ticaretle iştigal etmeyen, hiçbir zamanda ticarete müsaade edilmeyecek olan, Hizmetlerini, Allah için vermeyi, infak etmeyi idrak etmiş Vakıf üyelerinin kendi aralarında İmece usulü yaptıkları Müstesna bir Vakıftır. Okulları İbadethaneden farksız gören vakfımız, Her Fırsatta okullara her türlü yardımı yapar. Vakfımız Aynı zamanda Tasavvufi bir yapıya sahiptir. Amentüye acabasız iman ile, Biri birinden ayrılığı olmayan Allah’ın peygamberlerinin ve kitaplarının Tabileri olan ümmetlerin yani Ehli Kitabın kardeşliğini, Allah var diyebilen cümle beşerin Emri İlahi üzere Müslüman olduğu Hakikatini, 72 milleti bir göz ile görmenin verdiği İlahi zevk ile Yaşamak ve Anlatmak gayesinden vazgeçmez. Devletine ve Milletine bağlılığı tartışmasız olan Vakfımız. ******’e karşı yapılan yanlış tutumları, onu dinsiz gibi gösterme gayretinde olanların, içinde bulunduğu anlamsız karmaşayı kabul etmez. Vakfımız, Haramiyeti belli olan dışında bütün güzelliklerin din olduğu gerçeğini yaşayan, Cumhuriyet, demokrasi, yaşanabilir olan laiklik ve insan haklarının dinin özü olduğunu kavrayan bir toplumdur.


[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
YUSUF
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13426
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz