GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

ARAPÇA BİLMEK İSLAMI YAŞAMAK DEĞİL!

Aşağa gitmek

ARAPÇA BİLMEK İSLAMI YAŞAMAK DEĞİL!

Mesaj  YUSUF Bir Çarş. Mayıs 12, 2010 1:24 pm

Hazret-i ALLAH yalnız alimlerin Rabbı değil, sadık ümmilerin de Rabbıdır. Rabbım izinden saptırmasın, Resulullah’ın izi Hazret-i Kur’an’dır. Kur’an ALLAH kelamıdır. Küllü rahmettir. Okumayı bilemiyor, kabiliyeti müsait değilse, ALLAH kelamıdır, deye manevi haz ve zevk ile açıp bakmak, öpmek, alnına götürmek, yüksek yerlere asmak, manasını bilmeden okumak da rahmete vesiledir. Amma kasd-i ilahi maddesi ve manası ile anlayarak yaşamamızdır. Dünya ve ahiret terakkiyatımız için elzemdir. Emr-i ilahinin kulluk vazifesini müdrik, manasını bilip yaşayan arif kişiye kulak ver. Arapça biliyor mu? deye, imtihana kalkışma. Manayı, rahmet-i ilahiyi ölçmeye muktedir değilsin. Yalnız Arapça bilmek ALLAH’ı bilmek için yeterli değildir. Asr-ı saadete bak. Müşrik, münafık, mürtet Arabca bilmiyorlar mı idi? Hazret-i Kur’an Kureyşi lisanı üzere inzal olmuştur. Surelerin manası ile namaz kılamazsın. Namaz kılacak kadar sureleri Kur’an’da olduğu gibi ezberlemekle yükümlüsün. İslama yeni girmiş kişiye istisnai kolaylıklar ilâ nihaye değildir .ibadet ve taatı Nefse sorma.emmareden kurtulamamış nef-se Zulüm gibi gelir . Değil, rahmettir. ( Kulum bildiği ile amel ederse ona bilmediğini öğretirim ) taahhütnamesini iyi oku, anla. Yoksa manadan nasib almamış zahiri bilge kişi yolunu sarpa sardırır.

Şeriat-ı Muhammedi'yi yeni kabul etmiş salik için öğrenene kadar müşkülat yok, ferahlık var. Hazret-i Resulullah ( s.a.v. ) Efendimizin özet olarak izah ettiği “zorlaştırmayın, kolaylaştırın, daraltmayın, genişletin, ikrah ettirmeyin, sevdirin” şeklinde tebliğ ettiği şeriat-ı Muhammediyyeyi hurafa ve bidatlara sapmadan, ALLAH kelamı olan Hazret-i Kur’an’ı da Hazret-i Resullullah’ın hayatı ile tefsir ettiği biçimde yaşamak için cüz’i iradene bahşedilen yetkiyi olduğu gibi kabul edebiliyorsan kurtuluşunun müjdesini alacağından hiç şüphen olmasın.
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 12466
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz