GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

“Hazret-i Allah sebepsiz yere rahmetini ve gazabını vasıtasız tecelli ettirseydi, kimse dayanamaz erir giderdi.”

Aşağa gitmek

“Hazret-i Allah sebepsiz yere rahmetini ve gazabını vasıtasız tecelli ettirseydi, kimse dayanamaz erir giderdi.”

Mesaj  Üzeyir Bir Çarş. Mayıs 12, 2010 7:17 pm

“Hazret-i Allah sebepsiz yere rahmetini ve gazabını vasıtasız tecelli ettirseydi, kimse dayanamaz erir giderdi.”

‘Hani adam arabayı çektiremedi de, yokuş yukarı çekmiyor atlar. ‘Yetiş ya Hızır, yetiş ya Hızır.’ Hızır (a.s.) geldi. Allah lütfetti, gönderdi. Hızır, kendi başına bir güç değil. Yirmi sekiz peygamberin içine dahil. Kur’ân-ı Azimuşşan’da beyân edilen, Hızır ile İlyas (a.s.). Birisi karada birisi denizlerde tasarrufat görür. Allah, şefaatlerine nail etsin. ‘Yetiş ya Hızır’ dedi de, Hazret-i Allah gönderdi. Hızır (a.s.) arabayı omuzladığı gibi çıkardı yokuş yukarıya. Rabbim O’na her türlü tasarrufat vermişti. Allah’ın yed-i kudretindedir. Bakın, ey cemaat size bir şey ifşâ edeceğim. Eğer Hazret-i Allah sebepsiz yere rahmetini ve gazabını vasıtasız tecelli ettirseydi, kimse dayanamaz erir giderdi. Vesileleri ilâhlaştırma, peygamber efendilerimizi ilâhlaştırma, birbirinden üstün göstermeye çalışma, hata ediyorsun. Kurân’a ters düşüyorsun. Kur’ân-ı Azimuşşan’a ters düşüyorsun. En son Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafa (s.t.a.v.) Efendimiz’in şeriatına tabi kılındık, Allah ayırmasın. O şeriatı yaşamakla mükellefiz. Rabbim muvaffak kılsın, öyle şeriat dedin mi, onu da dejenere ettik, korkuttuk insanları. Anlatmıyoruz gerçekleri. Yahut bilmiyoruz, bilmiyorsan sus canım.
Arabayı omuzladı çıkardı, aşağı doğru araba kendiliğinden tıkır tıkır gidiyor, adam dedi ki: ‘Hızır mısın nesin, önünden kaç, arabanın oku bir yerine değecek.’ İşi bitti çünkü...’Çok dikkat edin öyle Allah’ın evliyaları vardır ki evladı tanımaz onu. Yabandan bir kişi öyle bilir ki, onlardan daha iyi bilir.

Pir-i Gâlibî H.Galip Hasan Kuşçuoğlu
Üzeyir
Üzeyir

Mesaj Sayısı : 32
puan : 12891
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 33
Nerden : Ankara

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz