GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

GALİBİ VAKFI’NIN İSTİSMARA AÇILACAK TİCARİ KAPISI YOK

Aşağa gitmek

GALİBİ VAKFI’NIN İSTİSMARA AÇILACAK TİCARİ KAPISI YOK

Mesaj  YUSUF Bir Çarş. Mayıs 26, 2010 9:39 am

GALİBİ VAKFI’NIN İSTİSMARA AÇILACAK TİCARİ KAPISI YOK

Vakıflar Haftası nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Antalya’da da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklerden biride Kalekapısı’nda bulunan güzel sanatlar galerisinde gerçekleşti. Galibi Vakfı Antalya Şubesi’nin düzenlediği etkinlikte şimdiye kadar yapılan hizmetler sergilendi. Yapılan hizmetleri daha yakından görmek isteyen vatandaşlar sergiyi uzun süre gezerek inceledi. “Galibi Vakıflarının kurucusu ve Genel Başkanı olan Pir-i Gâlibi H.Gâlip Hasan Kuşçuoğlu’nun ismini taşıyan, Türkiye’de dört büyük ilde (Ankara ,İstanbul, Antalya ve Gaziantep) Vakıflarının merkezi, Merkezlere bağlı bütün illerdeki şubeleri ile Türkiye geneline yayılan vakıf aynı zamanda üyelerinin etkinlikleri ve faaliyetleri ile dünyanın bir çok ülkesinde faaliyetlerine devam ediyor.

Ülkemizin birçok yerinde bulunan Galibi Külliye, Camii, İbadethane, 21.asra uyumlu tasavvuf sergileri, Vakıf binaları ve Aşevleri ihtiyaç sahiplerine her türlü yardımı yapabilecek kapasite ve ekipmanla donanımlı, yıllardır her gün aksatılmadan onbinlerce ekmek, aşevlerinde dağıtılan yemek, giyim kuşam evlerinde dağıtılan giysilerle, kış aylarında odun kömür yardımı, doğal afetlerde afetzedelere, hasta ve yolda kalmışlara uzanan yardımeliyle ihtiyaç sahiplerinin hizmetine koşmayı emr-i ilahi zevkiyle yapan galibi vakıfları, bu hizmetleri hiçbir ticari faaliyette bulunmadan Allah için vermeyi infak etmeyi idrak etmiş ve Allah rızasından başka kasıtları olmadan fisebilillah kendi aralarında imece usulü ile karşılıyor.

Bu bakımdan Müstesna bir vakıf olarak dikkatleri çeken Galibi Vakfı, Vakıf adına ticaret yapmanın yasak olduğu gibi bu bakımdan istismara açılacak bir kapılarının olmadığının altını çizdi, Vakıf tüzüğünün bu hassas çerçevede bizzat Galip Efendi tarafından hazırlandığını belirtti.
YUSUF
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13426
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz