GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

KULUM BANA NAFİLE İBADETLERLE YAKLAŞIR

Aşağa gitmek

KULUM BANA NAFİLE İBADETLERLE YAKLAŞIR

Mesaj  YUSUF Bir Ptsi Mayıs 31, 2010 2:15 am

KULUM BANA NAFİLE İBADETLERLE YAKLAŞIR BEN KULUMUN GÖREN GÖZÜ TUTAN ELİ YÜRÜYEN AYAĞI OLURUM ! BU HADİSİ KUTSİYE DİKKAT! NAFİLE İBADET NEDİR ? PEYGAMBER EFENDİMİZE HALİKİ ZÜLCELALIN BAHŞETTİĞİ SADIK KULLARINIDA MAHRUM BIRAKMADIĞI NAMAZ BABINDA ÖZEL İBADETLERDİR VE ŞUNLARDIR !

TEHECCÜD : GECE YARISINDAN SONRA İMSAK VAKTİNE KADAR KILINIR . 2 REKAT KILINDIĞI GİBİ 12 REKATA KADAR KILINA BİLİR GÜCÜNÜN TAKATINI GEÇMEYESİN. TEHECCÜT NAMAZI PEYGAMBER EFENDİMİZE FARZ ÜMMETİNE VACİPTİR .

EVVABİN : AKŞAM NAMAZINDAN SONRA 2,2,2,OLARAK KILINIR TOPLAM ALTI REKATTIR.


İŞRAK : GÜNEŞİN DOĞUŞUNDAN 45 DAKİYKA SONRA KILINIR 2,VEYA 4 REKATTIR.


DUHA : ÖĞLE YE YAKIN ZAMANA KADAR KILINIR 2 REKAT VEYA 4 REKATTA KILINABİLİR .

TAHİYATÜL MESCİD : MESCİDLERE ERKEN GİDİLDİĞİ ZAMAN KILINAN 2 REKAT NAMAZDIR.


TESBİH NAMAZI : ÖMRÜNDE BİR DEFA OLSUN KILINMASI PEYGAMBER EFENDİMİZİN TAVSİYESİDİR. 4 REKATTIR ...İLMİHALLERDE İZAHI VARDIR..

MAKBUL OLANI İBADETİN DEVAMLISIDIR GÜCÜN NİSBETİNDE REKATLARI SEÇERKEN GÜÇSÜZ KALACAĞIN GÜNLERİDE HESABA KATARAK SEC HEP ÖYLE DEVAM ET .

YARESUL ALLAH ŞAHİTLİK GEREKTİĞİ ZAMAN BİZ MÜSLÜMAN DİYE KİME ŞAHİTLİK EDELİM ?

BUYURDULARKİ NAMAZ KILIYOR İKEN GÖRDÜNÜZSE MÜSLÜMANDIR DİYE ŞAHİT OLUNUZ .

NAMAZ KILIYOR AMMA OLMADIK MEL’ANETLERE İRTİKAB EDİYOR DEDİLER .

RESULÜ EKREM EFENDİMİZ BUYURDULARKİ O HAKİYKATTA NAMAZ KILMIYOR AMMA SEN ŞAHİTLİĞİNDE MESUL DEĞİLSİN !... HALIKI ZÜL CELAL HAZRETİ KURANDA BİLDİRDİLER ALLAH TAN BAŞKA İLAH YOKTUR DİYEN İSLAMDIR ,MÜSLÜMANDIR BUYURMADIMI ?ELBET DOĞRU, BAŞKA ÖLÇÜ ARANMAZ BİR EVVEL YAZDIĞIMIZ ŞAHİTLİK BABINDADIR . BİRİNİ DİĞERİNE KARIŞTIRMA

SAKIN! EMRİ İLAHİYE TERS DÜŞEN HADİS GÖSTERMEYE KALKIŞMA PEYGAMBER EFENDİMİZE MUHALEFET ETMİŞ OLDUĞUN GİBİ HALIKI ZÜLCELALİN GAZABINA DUÇAR OLURSUN !...

HAZRETİ ALLAH A GİDEN YOL YARATILAN MAHLUKATIN NEFESİNİN ADEDİNDENDE ÇOKTUR BUYURULDU ÇÜNKİ BENİ ADEM HER NEFESİNDE DÜŞÜNCE YOLLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPMAYA MÜSAİTTİR ÇOK ZAMAN GÖRÜLÜR HAYVANIN DAHİY YOLUNU DEĞİŞTİRDİĞİ ! DEĞİŞMEYEN YOLUN HALİKİ ZÜLCELALİN ELÇİSİ VASITASI İLE GÖSTERDİĞİ YOL SIRATI MÜSTAKİM YOLUNUN OLDUĞU HAZRETİ KURANDA BİLDİRİLDİ .. SIRATI MÜSTAKİMDEN SAPMAYANLARA BİLDİRİLEN YOLU İZLEYENLERE EHLİ AŞK ,EHLİ HAL YOL EHLİ VE EHLİ TARİK DEDİLER. VAHYİ İLAHİYENİN DIŞINDA NEFSİN VE AKLIN ÜRETTİĞİ EDİLLEYİ ŞERİYEYE UYGUN OLMUYAN YOLLARA VAHŞİ TARİK DENİLDİ ...

EHLİ TASAVVUFUN EDİLLEYİ ŞER’İYE Sİ ! KİTAP , KİTABA UYGUN SÜNNET, BELİRLİ MUTASAVVİFİNİN İCMASI VE YAŞADIĞI ZAMANA GÖRE KAMİL MÜRŞİDİN KIYASI DIR Kİ ELZEMDİR,

HAZRETİ ALLAH A RUHLAR ALEMİNDE VERDİĞİ İKRARIN BENZERİNİ DÜNYADADA ŞERİATI İLE SORUMLU OLDUĞU PEYGAMBER EFENDİMİZE VEYA VEKALETEN BİAT ALMAYA VAZİFELİ KILINMIŞ VARÜSÜL NEBİ, NEDİMİ İLAHİYYEYE YARATICIMIZIN TERTİBİ VE EMRİ OLAN USULÜNE RİAYET EDEREK BİAT ETTİĞİ ZAMAN İDAME ETTİRDİĞİ HAYATININ MANA YÖNÜNDE O ANDAKİ DEĞİŞİKLİĞİ SAMİMİ DERVİŞ HEMEN FARK EDER !.. .SEYYİT AHMET EL KEBİR RUFA’İ HAZRETLERİ BUYURDULARKİ :

(merciine müntesib olan samimi kul O ANDA nefsi emmareden nefsi levvameye geçmiŞtir nefsini levmeden kiŞiyi dünya ve ahiret ateŞ yakmaz buyurdular )

FAKAT NEFSİ DUYGULARI VE ACEBA LARI İLE DAHA ORACIKTAN AYRILMADAN HEMEN


EMMAREYE DÖNER , MANEVİ YOLUN HASRETİ İLE MECNUN MİSALİ YALNIZ KELİMEİ TEVHİT İLE GİRİŞ YAPTIĞI İSLAM KAPUSUNDAN TEVHİDİ ,EFAL TEVHİDİ SIFAT ,TEVHİDİ ZAD, KAL ASINA SIĞINMA ŞEREFİNE NAİL OLAN DERVİŞ HALİKI ZÜLCELALİN SADIK KULLARI İÇİN TERTİP VE TANZİM EYLEDİĞİ RAHMETİ İLAHİYE KAVUŞMUŞ DÜNYA VE AHİRET MESUT VE MUTMAİN OLMUŞ HAZRETİ İNSANDIR !... GÜZELLİKLERİ İDRAK KABİLİYETİ OLAN BU YOLUN EZELİ ERVAHTAN BELİĞ İKRARI İLE MURADI İLAHİNİN YER YÜZÜNDE BU TÜRLÜ RAHMET ARAYICISI TEVHİT KALASININ SALAHİYYETLİ MEMURUNU BULDUĞU ZAMAN TEREDDÜT ETMEDEN HEMEN EZELİ ERVAHDAKİ BİATINI DÜNYADADA TEKRARI İLE YERİNE GETİRİR ZİRA ONUN MANA VE MADDE HAYATINDA MÜTERETTİT İMAN VE DÜŞÜNCEYE YER YOKTUR O İKRARINDA SAMİMİDİR . EMMAREYE TEKRAR DÜŞÜŞ NOKSANLIĞI EHLİ AŞKTA DÜŞÜNÜLEMEZ..

DÜNYADA MADDİ VE MANEVİ HAYATINI SIKLETLE YAŞARKEN İNTİSAP ETTİĞİN AN BAŞLANGIÇDA OLSA RUHİ AĞIRLIKLARIN SIKLETİN ALINARAK İDMİNANİ KALBE YOLUN AÇILIR VERDİĞİN SÖZE SADAKAT GÖSTERDİĞİN MÜDDET BİR DAHA MADDİ VE MANEVİ SIKLETE SENİN MANANDA YER YOKTUR. OLSADA FERİDİR TAHRİBAT GÜCÜ YOKTUR MUTMAİN OLDUĞUN YOLDA SAMİMİYETLE VE SADAKATLE YÜRÜ ZAHİR BATIN DİYE İLMİ AYIRMA (ilim ALLAHİ bilmektir ) ZAHİRİ ULEMA DİYE KİMSEYİ HAKİYKAT DIŞI GÖRME ONUN GÖSTERDİĞİ İLMEDE İHTİYACIN VAR ARADAKİ FARK MANAYA BAKIŞ VE GÖRÜŞ FARKIDIR BÜTÜN İLİMLER ALLAH IN YED’İNDEDİR KİŞİLERDE GÖRÜŞ FARKI VARDIR BİRİSİ BAŞ GÖZÜ İLE GÖRDÜĞÜNDEN GAYRIYA İLTİFATI YOKTUR EHLİ HAKİYKAT İSE ,MADDİ GÖZLE BAKMAYI BİLDİĞİ GİBİ MÜĞMİNLİK SIFATI İLE ZUHUR EDEN NURU İLAHİ İLE BAKAR ... TARİKİ MÜSTAKİM YOLU ANCAK GÖNÜL CADDESİNDE ZUHURU GÖRÜLEN ZİKİR HALAKALARIDIR . İŞTE CENNET BAHÇESİNE UĞRAYANLARA PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAHMET BİLDİRİSİ !..
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 12678
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz