GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

İLİM ALLAH'I BİLMEKTİR

Aşağa gitmek

İLİM ALLAH'I BİLMEKTİR

Mesaj  YUSUF Bir Perş. Ekim 07, 2010 8:50 am

Kevnî hakîkatlerle iktifâ edip, dînî hakîkatlere ittibâ etmeyenler, peygamberlerin tâbiîninden (onlara uyanlardan) sayılmazlar. Bâzı umurda (işlerde) dînî hakîkatlere uymayanın îmanında o nisbette zaaf vardır. Bu hal îmanın kemâline aykırıdır.Yalnız ilim istemek sapkınlıktır. Yalnız amel istemek de sapkınlıktır. Lüzûmunda, bilerek icrâ edilen ilim, bilmeden yapılan sâlih amelden şereflidir. İlim amelden, irâdeden evveldir.Önce ALLÂH’ı bilmek, sonra ALLÂH’a ne vecihle ibâdet edileceğini bilmek. Bu hal ise ilimle olur. İlim ALLÂH’ı bilmektir.Pir-i Gâlibi

H.Gâlip Hasan Kuşçuoğlu
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 12466
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz