GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

HZ.İSA GELMEYECEK!

Aşağa gitmek

HZ.İSA GELMEYECEK!

Mesaj  YUSUF Bir Perş. Ekim 07, 2010 11:36 pm


H.Z. İSA GELMEYECEK
08 Ekim 2010 Cuma, 00:32 tarihinde GALİBİLER(Pir-i Gâlibi H.Gâlip Hasan Kuşçuoğlu) tarafından eklendi

""İSA (ALEYHİ’S-SELAM)’IN TEKRAR DÜNYAYA GELECEĞİNE İNANMAK HAZRET-İ KUR’AN-A, MUHAMMED MUSTAFA (S,T,A,V,) EFENDİMİZ’İN AHİR ZAMAN PEYGAMBERİ OLUŞUNA VE HAKİKAT TECELLİSİNE TERS DÜŞMÜYOR MU ? BİR ALLAH ELÇİSİ DİĞER ALLAH ELÇİSİNE ÜMMET OLMAZ. HEPSİ BİRİ DİĞERİNİN KARDEŞİDİRHazret-i ALLAH Kur’an-ı Kerim’de: “Biz peygamberleri ancak müjdeleyiciler, uyarıcılar olarak göndeririz. Kim onlara inanır ve kendini düzeltirse onlara korku yoktur ve onlar mahzun da olmayacaktır.” (En’am Suresi 48)Güç, kuvvet Hazret-i ALLAH’a mahsustur. Peygamber efendilerimiz Hazret-i ALLAH’ın verdiği güç ve kuvvet dışında hiç bir güce ve iradeye sahip ve muktedir değillerdir. Her şey ALLAH’ın yed-i kudretindedir. Aksini düşünmek şirktir.Cümle peygamberler Hazret-i ALLAH’ın ezel-i ervahta özel yarattığı elçileridir. Yaratılışları günah işlemeye müsait olmadıkları gibi, kemalatları da kendi eserleri değildir. Gerçeklere bu açıdan bakarsak İsa (aleyhi’s-selam)’ı tekrar dünyaya getirmek zevkinden vazgeçeriz, inşaALLAH.Tertip ve tanzim-i ilahi olan, her yönünden metafiziğin zuhuru bariz görülen İsa (aleyhi’s-selam)’ın dünyaya geliş ve gidişinin mana tecellisine zahiri kılıf bulamayanlar Hazret-i İsa (aleyhi’s-selam)’ı dünyaya tekrar getirmek ihtiyacı ile Kur’an-ı Kerim’de uygun ayet aradılar.Zuhruf Suresi’nin 61. ayetinde bulduklarını meal ve tefsirlere yazdılar. Ayet-i celile mealen şöyledir:“Şüphesiz ki, o kıyamet için bir bilgidir. Sakın onda şüpheye düşmeyin ve bana uyun. Çünkü bu dosdoğru yoldur.”Bu ayet-i celilenin neresinden İsa (aleyhi’s-selam)’ın tekrar dünyaya geleceğini çıkardılar? Hayret!..Gelmesi ile neyi sağlayacaklar? Onu da anlamış değiliz.İşte metafizik olayı maddeye dönüştürmenin gülünç çabası. Hazret-i Muhammet Mustafa (s,t,a,v) Efendimiz’i son peygamber göstermeme çabası. Sakın ha, ”İsa (aleyhi’s-selam)’ın peygamberliği feshedilerek Peygamber Efendimiz’e ümmet olarak dünyaya gönderilecek” gafletine düşmeyesin. ALLAH verdiğini geri almaz. Bu türlü düşünmek imanı tehlikeye düşürür! Bu düşüncenle ALLAH elçilerini tanımamış ve biri birinden ayırt etmiş olursun ki, tertib-i ilahiye ters düşersin. İmanın şartı olan Amentü’nün manasına halel getirmiş olursun, dikkat!.."Pir-i Galibi

H.Galip Hasan KUŞÇUOĞLUMETAFİZİK adlı eserinden
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 12466
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz