GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

VAKİTÇİ ( EZAN SAATLERİNDE EZAN OKUSUN)

Aşağa gitmek

VAKİTÇİ ( EZAN SAATLERİNDE EZAN OKUSUN)

Mesaj  YUSUF Bir Paz Ekim 10, 2010 5:28 amBvT Vakitçi bulunduğunuz bölgenin koordinat bilgilerini kullanarak matematiksel yöntemlerle namaz vakitlerini hesaplar. O an içinde bulunduğunuz namaz vaktini ve sonraki vakte kalan süreyi gösteren yazılım. İsteğinize bağlı olarak namaz vakti geldiğinde ezan okur

Namaz Vakitleri :
Vakitçi programı güneşin o anki geliş açısını bulunduğunuz bölgenin koordinat bilgilerini kullanarak bulur ve belli formüller kullanarak namaz vakitlerini hesaplar. Bu nedenle herhangi bir güncelleme işlemi gerektirmeden dünyanın 8 bin merkezi için yıllarca kullanılabilir.
Güvenilirlik :
Yazılımın vakit hesaplamak için kullandığı yöntem dünyada birçok kurum tarafından kullanılan güvenilir bir yöntemdir.
Hesap sonuçları belli aralıklarla T.C Başbakanlık Diyanet İşleri verileri ile karşılaştırılarak test edilmiştir.
Resmi veriler ile vakitçi programı verileri arasında görebileceğiniz ufak farklar formüllerdeki yuvarlama işlemlerinden ve koordinat farklarından kaynaklanmaktadır.
Kullanışlılık :
Bilgisayarınızın sağ alt köşesinde ufak bir simge halinde çalışan yazılım simgeye tıklandığında yine sağ alt köşede açılır. Küçük boyutu sayesinde bilgisayarınızı hiçbir şekilde yormaz.
Görsellik :
Şimdilik sabit renk seçeneği sunan yazılım ufak boyurları ile göze oldukça güzel görünüyor. Tüm vakit bilgileri ve menü butonları küçük bir alana hoş bir şekilde yerleştirilmiş.
Genel Özellikler :
- Yaklaşık 8 bin farklı merkez için namaz vakitlerini gösterir.
- O an içinde bulunduğunuz vakti işaretleyerek bilginize sunar.
- Bir sonraki vakte kalan süreyi gösterir.
- Namaz vakti geldiğinde otomatik olarak ezan okur.
- Belirttiğiniz süreye göre vakit gelmeden önce sizi sesli ve görsel olarak uyarır.
- Önemli dini günleri miladi ve hicri olarak gösterir.
- Belirttiğiniz süreye göre dini günlerden önce sizi uyarır.İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
YUSUF
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13426
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz