GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

Yaratılışın sırrı ehline malum… İlm-i Kelâm’ı öğrenmiş, amma aşk-ı ilâhiden habersiz!

Aşağa gitmek

Yaratılışın sırrı ehline malum… İlm-i Kelâm’ı öğrenmiş, amma aşk-ı ilâhiden habersiz!

Mesaj  YUSUF Bir Paz Ekim 10, 2010 11:42 pm

Pir'i Galibi H.Galib Hasan KUŞÇUOĞLU buyuruyor ki;''Bazı emr-i ilahileri manasından saptırıp nefsani duygularının hazzına kapılıp, ilâhi emre uyumlu, zamanı, medeniyyeti, teknolojiyi geçmiş zamana göre yaşamaya kıvananlar alim sıfatı taşısalar dahi hakikatın cahilleridirler!


Manevi vazifem ve emr-i ilahiyeye yönü dönük, her haliyle itminan-i kalp olan rahmet-i ilâhiyeden ümitli yaşantım… aciz ibadet ve taatım...


Dünü, illâ bu günü tanımadan, halâ geçmiş zamanın özleminden kurtulamayanlar, ‘Hz. Allâh dünyayı gazab-ı ilâhiden yarattı’ görünümünün müdafiini, gerçek imanımla bağdaştıramadığım,şaşkın bilge ve bu düstur üzere yetişmiş veya yetiştirilmiş dünyanın niçin yaratıldığından habersiz, Benî Âdem’in yaratılışındaki rahmet sırr-ı ilâhisinden habersiz!...


Yaratılışın sırrı ehline malum… İlm-i Kelâm’ı öğrenmiş, amma aşk-ı ilâhiden habersiz!... Bariz emr-i ilahi olduğu aşikâr olan zikr-i ilâhiden habersiz!..


Özetleyecek olur isek:


Emr-i ilahiye uyumlu olmayan, çarpık, kulluğundan da habersiz olduğu gibi, yaratılan değerlerden de habersiz, bu sıfatları yaşayan kişi ve toplumları tasvip ettiğim zannedilmesin!.


Hazreti Allâh o kardeşlerime de, Hazreti Allâh’ın buyruğu, af ve mağfiretinin hudutsuz olduğunun idrakinin dışına çıkmadan, beş şartı olmayan İslâm’ı anlamak ve anlatmak nasip eylesin!
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13258
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz