GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

GALİBİLİK

Aşağa gitmek

GALİBİLİK

Mesaj  YUSUF Bir Çarş. Nis. 21, 2010 3:15 pm

Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

GÂLİBİLİK

Ağustos 1993 tarihinde manevi meclisin kararı ile Kadiri ve Rufai tarikinin rahmet zuhuru birleşimi, “Galibi” olarak kol lutfedildi. O mecliste bulunan ALLAH’ın rahmet sıfatlarının tecelli ettiği yol bahtiyarları Gavsu’l-azam Seyyit Abdulkadir Geylani, Seyyit Ahmede’r-Rufai, Şeyh Ahmet Yesevi, Şeyh Ahmed Kuddusi, daha nice manevi büyüklerimiz tebliğleri ile, hayli kişilerin manalarında da zuhuru görülmüş ve dosyada mevcuddur. Rabbım layık kılsın ve bütün kullarına istifade etmelerini nasip eylesin. Amin. Rabbımın lutfu ihsanı olarak “Galibilik” kolu verildi.

ALLAH ve Resulüne inanan insanlar için zevk alsınlar, bilsinler ki, maksad-ı ilahi yalnız madde değil. Bu abd-i aciz bazı manevi tecelliyat ve görgüleri az da olsa açıklamaya çalışıyorum. Beşer ölçüsüne göre açıklamalarda dün varlık ve riya olur korkusu galipti. Zaman zaman bu türlü gizliliğin inanan insanlara zarar verdiğini gördüm. İnsanların anlayacakları ölçüde ehlinin anlatması gerekli. Çünkü küfür bütün çıplaklığı ile meydana döküldü. Bilenler rahmeti ilahiyeyi hala bildiğimiz kadarı ile anlatmıyacak mıyız? “Biz arza nice ayetler indirdik”, yeryüzündeki ve gökteki ayetleri lutfu ilahi ile az çok okuyup zevkini alanlar bu ayetlerden bahsedemiyecek mi? Ehli bu yönlü manevi ilimlerini gene kabre mi götürecekler? O manâ ilmi dünya için gerekli kılınmış, eşyayı yerinde kullanmayı bildiğin gibi metafizik olan manâyıda yerinde kullanamıyacak mıyız? Kullanma yeri dünyadır, gafil olmayalım !...

Pir H. Galip Hasan Kuşcuoğlu


Es Seyid Es Şeyh Hz.Pir Galip Hasan Kuşçuoğlu

Kadiri, Rufai, Galibi Şeyhi.
1919 yılında, Çorum'da dindarlıktan temayuz etmiş anne-babadan dünyaya geldi. Seyyid ve Şerif olup, nesebi Fatih devrinin meşhur astronomi alimi Ali Kuşçu'ya dayanır. Fizik ve Metafizik hayranlığı fıtratından gelen bir özelliği oldu. Bu sebeble ilkokul yıllarında löklanşe pillerden gece lambası yapıp kullanıyordi ki, henüz Çorum'da elektrik yoktu.

Tasavvufi bir ortamda yetişti. Anne ve babası derviş olup, amcası Hacı Bekir Kuşçuoğlu Nakşi ve Mevlevi Şeyhi idi.
Maraş Fatihi olarak anılan, Kadiri ve Rufai Şeyhi Seyyid Ali Sezai Kurtaran'ın Halifesi Maraşlı Hacı Mustafa Yardımedici'den 1956 yılında Allah'ın tertip ve tanzimi Hilafet icazeti verilen, 51 senedir Manevi vazifesini İnsanlara İslamı Anlatmak ve Yaşatmak üzere Devam ettiren,

1993 senesinde Kadiri ve Rufai tariklerinin birleşiminden, Manevi Meclisin tebliği ile 800 senedir ilk defa Galibilik olarak kol verilen, o günden itibaren Pir olan Galip Efendi, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde bulunan Tevhid cami ve dergahlarında sohbetler yapmaktadır. Yazdığı ve ücretsiz dağıttığı kitapları ile, milyonlarca ücretsiz dağıtılan Cd ve sohbetleri ile, hiç aralık vermeden yarım yüzyıldır kurduğu Zikir halakaları ile, Dergahı ve vakfı aracılığı ile tesbit edilmiş binlerce gerçek fakir fukaraya yılın 365 günü on binlerce günlük ekmek dağıtması ile, yemek ve ihtiyaçlarını görebilecek, dergahlarda hizmete dönük sistemler kurması ile, Kendisinin ve Dervişlerinin Allah için yaptıkları yardımları kimselere reklam etmeden yarım asırdır aralıksız devam ettirmesi ile, "Aynası iştir Kişinin, lafa bakılmaz" İnancı ile 21. yüzyılda Muhammedi Tasavvufun zamana uyumlu yaşanabilirliğini Aleme Göstermektedir. Dünyanın Bütün dini liderlerine ve Devlet başkanlarına İslam'ı Anlatan mektuplar göndermiş, Dünyanın dört bir yanından İslam'ın Hakikatına saygı duyan Devlet ve din adamlarından Teşekkür Mektupları almış, Bu mektupları, dergahın ne olduğunu, Tasavvufun 21.yüzyılda nasıl yaşanacağını Ankara, Antalya, Konya, GaziAntep, Urfa ve diğer şehirlerde açılan, 21.Yüzyılda Muhammedi Tasavvuf sergilerinde Sergilemektedir.
Dergahını Siyaset ve Maddi Alışverişten tamamen Uzak tutan, dünyanın çeşitli ülkelerinde de birçok evladı ve dergahının zikir halakaları kurulan, bugün ihvanının Milyonları Aştığı, Hz.Pir Galip Efendi Peygamber Efendimiz'in Gerçek varisidir.
Buna Şahid arayana Allah ve Resulu yeter.
Biz onun manevi tüm evlatları onun bu Vazifesinde Şahidleriyiz.
El emeği Mobilya ustası olarak kazandıkları ile Ömrünü hiç kimseden Maddi bir beklentisi olmadan Asalet içerisinde geçiren Hz.Pir Galip Efendi, Şahid olarak devletini ve Milletini Gösterir. Devlet Güvenlik Mahkemelerinde Şeyhliğini ifşa edebilecek, Hakikatte 51 sene Manevi vazifesi başında milyonu aşkın Dervişini İnsanlığa hizmet yolunda götürmesi, İslama hizmetle Geçirdiği 89 senelik Ömrü, Yaşadıkları ve yaptıkları onun her sahadaki Güvenilirliğinin Şahididir.
Allah herkese manevi vazifesinden istifade etmeyi nasip etsin. Amin.


Galibilerin Dünya ve Ahiret Künyesi.

"Ahad olan Allah'a, O'nun gönderdiği Peygamberi Hz.Muhammed Mustafa s.a.v.me, O'na Verdiği Hz.Kuran'a Acabasız İman ile bağlı, Edilleyi Şeriyeye uyumlu, Kitap, Sünnet, Zamana uyumlu İcma, Kıyası Fukuha Pirensibi ile, İtikatta Meshebimiz İmamı Maturidi, Amelde Mezhebimiz Hanefi, Meşrebimiz Alevi(Ben İlim Şehriyim Ali Kapısı Hitabı Resul'e uyarak) Yol Olarak Kadiri ve Rufai birleşiminden kol GALİBİ'yiz !.."

Es Seyid Es Şeyh Hz.Pir Galip Hasan Kuşçuoğlu.


avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13258
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: GALİBİLİK

Mesaj  bgünay Bir Perş. Mayıs 26, 2011 6:51 pm

Es-selamu Aleykum ve Rahmetullahu Ve Berakatühü....Allah rızası için çalışmalar yapan...fukaraya yardım eden İslamı anlatan ve edeb-i muhammediyeyi yaşamaya ve yaşatmaya çalışan Galibilere canı gönülden Selam olsun...Seyyid Abdulkadir Geylani hazretlerinin vasiyeti olan fukaraya himmet ve evliyaya hizmet düsturuyla hareket ediyorsunuz ve böylece HZ.pirin manevi evlatları olduğunuzu kanıtlıyorsunuz..Allah razı olsun...bende Destur verilirse Galibi dervişi olmak ve Gerçek Tarikat-ı muhammediye olan TARİK-İ GALİBİYE ye hizmet etmek istiyorum...Selam ve Dua ile..

bgünay

Mesaj Sayısı : 1
puan : 11029
Kayıt tarihi : 26/05/11
Yaş : 29
Nerden : ankara

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: GALİBİLİK

Mesaj  YUSUF Bir Perş. Haz. 02, 2011 4:30 pm

ALEYKUM SELAM...ALLAH RAZI OLSUN İNŞALLAH Smile

_________________
HU YA TABİB EL GULUP
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13258
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz