GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

Yaratılışın sırrı Nur-u Muhammedi’dir

Aşağa gitmek

Yaratılışın sırrı Nur-u Muhammedi’dir

Mesaj  YUSUF Bir Perş. Ekim 14, 2010 5:21 pm

Mürşitsiz bir dünya düşünenler, “sen olmasa idin habibim, eflaki yaratmazdım” hadis-i kudsisinin “vema erselnake illa rahmeten li’l-alemin” (habibim, seni alemlere illa rahmet olarak gönderdik) hitab-ı ilahisindeki manayı düşünemeyenler nur-ı Muhammedi'yi elbet anlayamazlar. Cümle peygamber efendilerimizde zuhur edip kıyamete kadar devam edeceğini zahiri ilimle nereden bilecekler.Dünyada Ben-i adem’in yaratıldığı andan kıyamete kadar rahmet-i ilahi devam edecektir. Yaratılışın sırrı nur-u Muhammedi’dir. Cümle peygamber efendilerimizde zuhuru görülen rahmeti nur-u Muhammedi’den başka düşünmeyesin. Aksini düşünmeye, rahmet-i ilahiyi yirmi üç seneye mahsus imiş gibi göstermeye hakkın yok. Zira bu tutumunla Hazret-i ALLAH’a noksan sıfat ve zulüm isnat edenlerden olursun. Peygamberinin varisi olan evliyayı tanı. İnkara kalkışma. Huzur-u ilahide hem kendinin, hem de manalarını öldürdüklerinin hesabını veremezsin. Niyazi Mısri’nin işaret ettiği gerçeğe kulak ver :“Nereden bilsin Hakk’ı inkar eyleyen, Niyazi Mısri’yi ?..

Zahir olmuşken yüzünde nur-ı Zat-ı kibriya”Bildiğini iddia etmesin, nur-u Zat-ı kibriyayı idrak edemeyenler. Bu nuru göremeden! ALLAH’a kulluk yapacak kadar bilgiye sahip olduklarını da iddiaya kalkışmasınlar hazreti ALLAHakarşı edeb dışı olmuyormu ? (bu dünyada görmeyen ahirette-de göremez kavli mustafadır bu!...)Pir-i Galibi
YUSUF
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13426
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz