GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

İSLAM KARDEŞLİĞİ HAKKINDA BİR VESİKA

Aşağa gitmek

İSLAM KARDEŞLİĞİ HAKKINDA BİR VESİKA

Mesaj  MESUT Bir Paz Ekim 17, 2010 9:37 pm

İSLAM KARDEŞLİĞİ HAKKINDA BİR VESİKA
ASHABI KİRAMDAN HUZEYFETÜL ADEVİY anlatıyorYermük vakası günü yerler serilen müslümanlar arasında amcamın oğlunu arıyordum.Yanımda azıcık su vardı. Şayet henüz ölmemişse hem bir iki yudum içiririm ,hem de yüzünü gözünü silerim diyordum .nihayet kendisini baygın bir halde buldum.< "Su istermisin? "dedim.Gözleriyle "Evet "cevabını verdi.Lakin bu sırada öte taraftan bir inilti işitildi.Amcazadem suyu ona götürmemi işaret etti Gittim baktı ki Hişam bin el -As imiş.Tam ağzına bir iki yudum su vereceğim anda arkaden bir inilti daha duyuldu bu seferde hişam suyu içmekten ar duyarak gözleriyle ona götür dedi Ben o son nefesin geldiği yere gittim ,lakin biçareyi ölmüş buldum.Hemen koşarak Hişamın yanına geldim ,baktım ki ölmüş ;amcazademe koştum oda ölmüş

işte kardeşlerim kendi nefsini arkadaşına kardeşine değişen gerçek bir iman şuleşi
avatar
MESUT

Mesaj Sayısı : 27
puan : 11899
Kayıt tarihi : 23/04/10
Yaş : 41
Nerden : kütahya

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz