GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

****** Materyalist Değildir

Aşağa gitmek

****** Materyalist Değildir

Mesaj  tevhit06 Bir Ptsi Ekim 18, 2010 9:14 pm

****** Materyalist Değildir

****** Allah ve ahiret inancına sahip, dindar bir insandır. Bazı çevreler, bize bu cennet vatanı ve Cumhuriyet'i emanet eden, "Gerçeğe nasıl inanıyorsam, dinime de öyle inanıyorum" diyen ******'ü din düşmanı olarak gösterme gayretindedirler. Kendi siyasi görüşlerine destek sağlamak ve Türk Milleti'nin ******'e bağlılığını sarsmak amacıyla, ****** hakkında asılsız dedikodular yaymaya çalışmakta, üstelik yalanlarını milyonlara aktarmaya çalışmaktadırlar.

Ancak, ****** herhangi bir şahıs değildir. Sözleri, fikirleri, tavsiyeleri, milyonlarca insana rehberlik eden, yol gösteren tarihi bir şahsiyettir. Bu gerçeği göz ardı ederek, ****** hakkında asılsız bilgiler veren ve yorumlara yeltelenenler genelde materyalist dünya görüşüne sahip çevrelerdir. Bunlar, ******'ü kendilerince din düşmanı gibi tanıtıp kendi materyalist ve Marksist ideolojilerine pay çıkarmaya çalışan kişilerdir.

Bu çevrelerin inandıkları, hiçbir bilimsel dayanağı olmayan ve tamamen gerçek dışı uydurmalardan ibarettir. Aslında bu çevreler nasıl bir çıkmaz içinde olduklarının farkındadırlar. Ancak bu uydurma ideolojiden vazgeçmek yerine, tam aksi bir tutum izlemektedirler. ****** gibi fikirlerine herkesin değer verdiği örnek bir kişinin adını kullanarak, ideolojilerini güçlendirmeye çalışmaktadırlar.

Bunların unuttukları bir şey vardır; dindarlık, milliyetçilik, milli ahlak inancı, millet ve bayrak sevgisi gibi üstün kişilik özellikleri, ancak ve ancak milli ve manevi değerlere derin bir bağlılıktan kaynaklanır. Bu derece milliyetçi duygular taşıyan, son derece dindar, mukaddesata bu kadar yürekten bağlı olan, vatanı ve bayrağı uğruna tüm hayatını ortaya koyan, yaşamı boyunca milletinin mutluluğu için çalışan, aile kurumunun kutsiyetini savunan bir kişinin materyalist olamayacağı ortadadır.

Şüphesiz ki materyalistler, vatanlarına, bayraklarına ve milletlerine değil, kendi şahsi menfaatlerine bağlıdırlar. Milliyetçi değil enternasyonalisttirler. Aile kurumunu korumayı değil yıkmayı hedeflerler. Milletlerinin mutluluğu için değil kendi kişisel mutlulukları için çalışırlar.

Sadece bu dahi, Ulu Önderimiz'in, ateist ve materyalist olmadığını, mukaddesatına yürekten bağlı olduğunu göstermeye yetmektedir.

tevhit06

Mesaj Sayısı : 9
puan : 11925
Kayıt tarihi : 18/10/10
Nerden : ANKARA

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: ****** Materyalist Değildir

Mesaj  1.beyazıt Bir C.tesi Kas. 20, 2010 10:29 pm

Efendi hz. nin atamız hakkındaki görüşleri

Çok kişinin Allah,ın bu milletin esaretten kurtulmasına vesile kıldığı bu insanı kafir gibi göstermek işlerine geldiğinden, dinden çıkar sağlamaya çalışanlarında işlerine gelmektedir.vatan sevgisi imandan gelmektedir.******,te vatan sevgisiyle doludur.aksini düşünenler çıkarcıların ve din istismarcılarının kucağına düşmektedir.cehalet ağacının meyvesi hakikat dışı anarşist,mürteci yetiştirir.görülen nefse hoş gelir amma mana evkinden yoksun hakikat müflisidir.
peygamberimiz yemene tayin edilen muaz,a sordu. yaşam ile ilgili konularda resul neyle amel edeksin dedi. muaz kur.anla dedi. resul onda bulamazsan muaz sünnetle dedi. resul ondada bulamazsan muaz ictihat edrim dedi.

şimdi 1200 sene önceki yaşam ile ilgili yapılan ictihatlar küll olarak geçerlimi.tamamı olmasada geçerli olmadığını islam toplumlarındaki sarsıntılardan bariz görülmektedir.Samimiyetle yaşayanlara bu korku yoktur.
Tevhidin sıfatına halel getirmeden herdevirde her mevzuda içtihat yapılması emri ilahidir.İçtihatsızlığın getirdiği anormallikler semavi dinlere mal edilmiştir.
Gerçekler mecrasından saptırıldı ise Allah kullarının eliyle aslına döndürüp ihya eder.****** ehline söylemekte mahsur görmediği bu hakikatleri anlatmakta bir sakınca görmemiştir.Aksini düşünmek bu müstesna insanı tanımamak olur.Bir kısım insanlar bu icraatleri dine yapılmış bir hareket olarak görmüş manayı anlamamışlardır.Mana onlar için birşey ifade etmez maddeden öte gözleri yoktur.İman etmeyenler ise ******,ü dinsiz sandılar.


manevi kızı ****** ellerini açıp dua ederdi dedi

1.beyazıt

Mesaj Sayısı : 13
puan : 11967
Kayıt tarihi : 10/10/10

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz