GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

EY KENDİ NEFİSLERİ ALEYHİNE HADDİ AŞAN KULLARIM

Aşağa gitmek

EY KENDİ NEFİSLERİ ALEYHİNE HADDİ AŞAN KULLARIM

Mesaj  YUSUF Bir Salı Kas. 02, 2010 12:20 am

“De ki: Ey kendi nefisleri aleyhine haddi aşan kullarım! ALLÂH’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Çünkü ALLAH bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O çok bağışlayan, çok esirgeyendir.” (Zümer Sûresi, 53)ALLÂH’ın rahmetine en büyük vesîle dünyâdır. “Biz semaya ve arza nice nice âyetler indirdik” hükm-i ilâhîsini iyi anla, okumaya çalış. Yoksa enaniyet ve bencillikten kurtulamadığın gibi kardeşlik, hoşgörü kelime oyunlarından öteye götüremezsin, hakiykattede gülünç olursun!.
Hazret-i Kur’ân da bunu ihtivâ ediyor. Gerek semada ve arzdaki, gerekse yaşantımızdaki âyetleri görüp okuyabilen, istisnai kullarda ALLÂH’ın rahmet sıfatının zuhûru zamanımızda azda olsa müşâhede edilir!. Onun merhameti ve rahmet-i ilâhîsi dışında güzellik, hoşgörü, ilahi sevgi, hüsnü ahlak ve kardeşliği görmek mümkün değildir!. Görülse de fer’idir, uzun sürmez.Maneviyattan ilahi nasip alamayanların çok geçmeden her halinde hayvani tıynetinin sabit kaldığı görülür!.Avam o halini gizliyorum zanneder, toplumları yanıltır. Amma, mana ehlinden gizliyemez. Çünkü dünya hayatında “Settârü’l-uyûb” ayıplar örtüsü kaldırılmış.. Takke düştü keli göründü!..PİR-İ GALİB-İ
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 12466
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz