GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

Allah'ı Bilmek

Aşağa gitmek

Allah'ı Bilmek

Mesaj  YUSUF Bir Salı Kas. 02, 2010 12:30 am

Kelimeyi ŞEHADET Adem a.s dan kıyamete değişmez.EŞHEDÜ EN LA İLAHE İLLALLAH !.Bu değişmeyen KAİDE .İSLAMIN ZİRVESİDİR.ALLAH var diyebilmek kulu İSLAM eder.YAŞANTININ ZİRVESİ VAR DEDİĞİNE GERÇEK ŞAHİT kılar.Adem a.s. dan kıyamete cümle PEYGAMBER efendilerimiz ve EVLİYAULLAH hazeratı yaşadıkları bu ŞEHADETİ kullara anlatmış,Hiç biri İLAHLIK İDDASINDA BULUNMAMIŞTIR.ALLAH'a ŞAHİT olan kul.İnandım dediği PEYGAMBERİNİN KULLUĞUNA ve RESULLÜĞÜNE ALLAH'a olan ŞEHADETİNİN ardından ŞAHİT olur.ŞEHADET Gayba iman değil.HAKKAL YAKİN GÖRMEKTİR.Peygamberler ALLAH'ın kullarına hitabına ,emrinin tebliğine kulların ALLAH'ı bilmesine VESİLE oldukları için ALLAH'ın elçisidir.EVLİYAULLAH Peygamberine verilen şeriat ve TARİK üzere ALLAH'ın her zamana İHSAN ETTİĞİ VESİLELERDİR.AHAD olan ALLAH Her şeylerden Münezzeh.SUBUT sıfatlarının ZUHURUNA HALK ETTİĞİ VESİLELERLE Bilinmekliğini Murad eden,Bu Teceliyatı ilahiyeye vesile PEYGAMBERLER ve EVLİYAULLAHI ,Yani NURU MUHAMMEDİYE'nin zuhur MERCİİNİ halk eden EŞİ ŞERİKİ NAZİRİ OLMAYAN OLAMAYACAK OLAN AHAD ALLAH'dır.Şehadet için kul BU TERTİP ve TANZİME muhtaçtır . Tertibi ilahiyeyi kabul etmeden.CÜMLE PEYGAMBER ve EVLİYAULLAHTAN ihsan edilen hakikatleri kabul ettim anladığımca yaşıyorum.Kimselere ihtiyaç duymuyorum demek kulu İLMEL YAKİNDEN öte götürmez.Anlatılanların zevki alınır YAŞANTIYA dönmesi muhaldir.SU KIYISINDAN gelip geçen,Kıyıdan Deryayı seyretmenin zevki ile avunan,SUYA DALMANIN zevkinden bi haber yaşayanın hali gibidir.BU derya AŞK deryasıdır.Kimse bu deryada kendi kulaçları ile yüzmedi.Bu deryada Ya Peygamberin yada Varüsün Nebi Evliyaullah elinden tutacak ki AYNEL YAKİN YÜZEBİLEN olasın.Onlar ALLAH'ın Kuluna İKRAMININ tecelli VESİLELERİ.Ne Peygamber nede Evliya seni kurtaramaz.Ama ALLAH onun eli ile KULUNU KURTARIR.HAKKAL YAKİN ALLAH'ı bilmek BU TERTİBİ İLAHİ İLE MÜMKÜN KILINMIŞTIR.
YUSUF
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13426
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz