GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

EVLİYAYA HİZMET..ONUN VAZİFESİNE YARDIMCI OLMA GAYRETİDİR..

Aşağa gitmek

EVLİYAYA HİZMET..ONUN VAZİFESİNE YARDIMCI OLMA GAYRETİDİR..

Mesaj  YUSUF Bir C.tesi Mart 05, 2011 2:16 am

EVLİYAYA HİZMET..ONUN VAZİFESİNE YARDIMCI OLMA GAYRETİDİR..Peygamberlere ve Varislerine YARDIM..ONLARA HİZMET demektir.PEYGAMBERİN ŞAHSINA değil YOLUNA CAN VERMEK..TERTİP ve TANZİMİ idrak etmiş MÜMİNLERİN SIFATIDIR..Al-i İmran (52)

İsa onların inkarlarını sezince, "Allah yolunda yardımcılarım kim?" dedi. Havariler, "Biziz Allah yolunun yardımcıları. Allah'a iman ettik. Şahit ol, biz müslümanlarız" dediler.Peygamberinin ŞAHSINDA GÜÇ Gören de Mürşidinde Güç Görende ŞİRKTEN kurtulamaz.

Ne Peygamberler nede varisleri Mürşidi kamiller KENDİLİĞİNDEN GÜÇ KUVVET sahibi.Yada İstediklerini kendilerinde olan güçle yaptırabilme gibi bir GÜCE SAHİP değillerdir.

Peygamberler yada Varsileri KENDİNDEN BAŞKA İLAH OLMAYAN AHADİN.. Kullarına DOĞRU YOLU GÖSTERDİĞİ VESİLELERİDİR..

O İŞİ GÖREN, TEK MUTASARRIF, TEK İLAHTIR..

Peygamber yada yeryüzünden hiç eksik olmayan kıyamete kadarda eksik olmayacak varisleri O KADİRİ MUTLAK olanın VESİLELERİDİR.. TAPINMAYA değil BİLİNMEKLİĞİNE YARATILAN VESİLELER...

Hiç bir Peygamber yada Varisi İSTEDİĞİ YADA DİLEDİĞİNİ KURTARAMAZ..ONA İMAN VEREMEZ.ONDAN BİR KÖTÜLÜĞÜ GİDEREMEZ.

AMA ALLAH HER İŞİ VESİLELERLE GÖREN ,ESMALARI İLE TECELLİ EDEN ALLAH. YARATTIĞI O VESİLERLE Kulları Kurtuluşa.Katışıksız hakikata DAVET eder.Onlar İTİMAD EHLİ Onlar GÜVENİLMEYE LAYIK OLAN İSMET erbabıdır.Bu HALLERİ kendi özellikleri değil.VAZİFEYİ VERENİN, TAKDİRİ,O'nun YARATMASIDIR..

Kullarını Her birinin aklının bir tarafa çekiştirmesine HAKİKAT Benim bildiğim demesine.BIRAKMAYAN ALLAH.

Kıyame(36)

İnsan, kendisinin başıboş bırakılacağını mı zanneder.


ALLAH'ımız BİLİNMEKLİĞİNE YARATIĞI insanı, başı boş bırakmamıştır.. ALİM olan ALLAH'tır,VESİLE ALİM OLANIN KULLARINA İKRAMINA YARATILMIŞTIR.KULUNU KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKARACAK OLAN YANLIZ VE YANLIZ AHAD OLAN ALLAH'tır..

ALLAH bizatihi teceliler ile KULUNU AYDINLIKTAN KARANLIĞA çıkarmaz.ESMALARININ TECELİSİ ile ,bu tecelilere VESİLE KILDIKLARI ile yapar..

Onun için "SEN ATMADIN İLLA BEN ATTIM" der..

Adem a.s. dan kıyamete YER YÜZÜ TECELİLERDEN MAHRUM KALMAMIŞTIR.BU TECELİLERE ,Rahmete vesile YARATILAN Peygamberler ve onların olmadığı ZAMAN'da VARİSÜN NEBİ olan EVLİYAULLAH bir an BU ALEMDE EKSİK OLAMMIŞ Olmayacaktır..BİR AN EKSİKLİĞİNİ DÜŞÜNMEK ALLAH'a Eksik iş görüyorsun demekten farksızdır..

Ne Peygamberler nede Varüsün Nebi olan EVLİYAULLAH ALLAH'a EŞ ORTAK yada Yedek ilah değildir.BU TERTİBE ŞAHİT OLMAK .. EŞHEDÜEN LAİLAHEİLLALLAH ve EŞHEDÜENNE MUHAMMEDE ABDUHU VE RESULUHU ..

GÖREREK YAŞAYAN BAHTİYARLARIN..ŞEHADET YOLUDUR...

PEYGAMBERLERE yada ALLAH'ın VAZİFELENDİRDİĞİ Varsileri EVLİYAYA HİZMET ALLAH'ın BU DEĞİŞMEYEN TERTİBİNE, ALLAH'ın YOLUNA HİZMETTİR...

_________________
HU YA TABİB EL GULUP
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13258
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

EVLİYAYA HİZMET

Mesaj  tevhit06 Bir Salı Nis. 03, 2012 1:56 pm

Cuma Namazı ve Zuhr-i ahir konusunda, Efendimin sohbetlerinden derlediğim bilgileri; 300 kadar dini forumda sitelerinde, 2 sene kadar yazdım, anlattım, teşekkür aldım tepki aldım.

''EVLİYAYA HİZMET..ONUN VAZİFESİNE YARDIMCI OLMA GAYRETİDİR..'' diyorsunuz , acaba Şeyhim Sultanım Efendim, Galip Efendi Hz. lerine hizmet etmiş sayılıyormuyum, eğer hizmet etmiş sayılıyorsam çok mutlu oldum.

tevhit06

Mesaj Sayısı : 9
puan : 11925
Kayıt tarihi : 18/10/10
Nerden : ANKARA

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz