GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

Allahın Elçileri

Aşağa gitmek

Allahın Elçileri

Mesaj  YUSUF Bir C.tesi Mart 05, 2011 2:20 am

Allah, Peygamberlerden (nnebiyyîne) şöyle söz almıştı: "Bakın, size Kitap ve hikmet verdim; imdi yanınızda bulunanı doğrulayıcı bir Elçi (rasûlun) geldiğinde, ona mutlaka inanacak ve ona mutlaka yardım edeceksiniz! Bunu kabul ettiniz mi? Ve bu hususta ağır ahdimi üzerinize aldınız mı?" demişti. "Kabul ettik! " dediler. "O halde tanık olun, ben de sizinle beraber tanık olanlardanım." dedi. Âl-i İmrân / 81Sonra Biz, resûllerimizi ardarda gönderdik. Her ümmete resûlü geldiği zaman, her defasında onu yalanladılar. Biz de onları birbiri arkasından . Ve onları efsane kıldık. Artık mü'min olmayan kavim uzak olsun. MÜMİNUN - 44Andolsun, Musa'ya Kitabı verdik, ondan sonra ardarda Elçiler gönderdik. Meryem oğlu Îsa'ya da açık deliller verdik ve onu Ruh'ül-Kudüs (Cebrail) ile destekledik. Ne zaman ki, bir Elçi, size canınızın istemediği bir şey getirdiyse büyüklük taslamadınız mı? Kimini yalanladınız, kimini de öldürüyordunuz? Bakara / 87Ey cin ve nsan topluluğu , içinizden , size ayetlerimi anlatan ve bugününüzle karşılaşacağınıza dair sizi uyaran Elçiler (Resul) gelmedi mi? "Kendi aleyhimize şahidiz." dediler. Dünya hayatı onları aldattı ve kendilerinin kafir olduklarına şahidlik ettiler. En'âm / 130Nankörler, bölük bölük cehenneme sürülmüşlerdir. Oraya geldikleri zaman, kapıları açılan cehennemin bekçileri onlara şöyle demiştir: "Kendi aranızdan, Rabbinizin ayetlerini size okuyan ve sizi bu gününüzle karşılaşacağınız hakkında uyaran elçiler gelmedi mi?" "Evet geldi, demişlerdir; ama kafirlere azab sözü hak olmuştur Zümer / 71And olsun ki, her ümmete: "Allah'a kulluk edin, azdırıcılardan kaçının" diyen elçi (rasûlen) göndermişizdir . Allah içlerinden kimini doğru yola eriştirdi, kimi de sapıklığı haketti. Yeryüzünde gezin; yalanlayanların sonlarının nasıl olduğunu görün. Nahl 36Biz, her elçiyi kendi kavminin diliyle gönderdik ki onlara açıklasın. Allah dilediğini şaşırtır, dilediğini yola iletir. O, azizdir, hüküm ve hikmet sahibidir. İbrahim 4Kim yola gelirse kendisi için yola gelmiş olur, kim de saparsa kendi aleyhine sapar. Hiçbir günahkar, başkasının günah yükünü taşımaz. Biz elçi göndermedikçe azab edecek değiliz. İsra 15Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir; ancak o, Allah'ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah, her şeyi bilendir. AHZÂB 40Hz Muhammed Peygamberlerin sonuncusudur. Elçilerin değil.Ayetler bu kadar açık olduğu halde.Hala Elçi gelmeyeceğine inanmak!İnandırmaya çalışmak Kur'andan ne kadarda uzak olunduğunun göstergesidir."Andolsun, daha önce Yusuf da size apaçık belgeler getirmişti. O zaman size getirdikleri hakkında kuşkuya kapılıp durmuştunuz. Sonunda o, vefat edince, demiştiniz ki;" Allah, ondan sonra kesin olarak bir elçi göndermez. "İşte Allah, ölçüyü taşıran, şüpheci kimseyi böyle saptırır." MÜ'MİN 34

_________________
HU YA TABİB EL GULUP
YUSUF
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13426
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz