GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

İSLAM, ADEM a.s. dan kıyamete HAK'ın kullara ikramı

Aşağa gitmek

İSLAM, ADEM a.s. dan kıyamete HAK'ın kullara ikramı

Mesaj  YUSUF Bir Ptsi Nis. 25, 2011 6:57 am

İSLAM,ADEM a.s. dan kıyamete HAK'ın kullara ikramı..

Allah'ın DİN'e ihtiyacı yoktur.DİN KULLARIN ihtiyacı.kullara Allah'ın ikramıdır.İSLAMİYET ALLAH'ın kullarına gönderdiği TEK ve değişmeyen DİNİN ADI..

Sayısı zatına malım Peygamberler ve onların varisleri ile Daim kemalatı kullarına İKRAM EDEN ALLAH'dır..

Adem a.s kıyamete kadar KUL Tekamül eder..Peygamberler zamanlarına göre HAKKIN HAKİKATINI YANSITMIŞLARDIR.

Her Peygamber GETİRDİĞİ KİTABI HALEN YAŞAMIŞ..Gelen Kitaba uyan peygamberler ZAMANLARINA göre içtihadını YAŞAMIŞLARDIR..

İSLAM bu dünyada hiç kesintiye uğramamış..HAK din daim var olmuştur..çoğu Kullar gelen emirleri tarih boyu aklına uydurmaya gayret etmiş.Hiç eksik olmayan Tertibi ilahiyeye muhalefet etmiştir.ALLAH'ın terttibi PEYGAMBERLERLE yada VARİSLERİYLE daim kullara anlatılmış..Her Peygamber Kulların kemalatına göre EN KEMALATLIYI getirmiştir..

En Kemalatlı Şeriat ŞERİATI MUHAMMEDİDİR..TEVHİDİN KEMALATI şeriatı Muhammediyle tamam olmuştur..

Şeriatın zahire yansıması MEKARİMİ AHLAKTIR..Cümle ALLAH elçileri Mekarimi ahlak üzere gelmiş Hz.Muhammed s.a.v. ile MEKARİMİ AHLAK tamam olmuştur..

Peygamber efendilerimiz de Varisleride ALLAH'ı bilmek için VESİLELERDİR..

Kul ALLAH'ı bilmek ona Kulluk yapabilmek için VESİLEYE MUHTAÇTIR..

ALLAH'ın Vesileleri, TERTİBİ İLAHİNİN kullara ikramı,Onlara tevessül MÜMİNLİK YOLUNUN BAŞIDIR..

İnsanın Karşısına PEYGAMBER yada varisi çıkarda ona Hakikatı anlatırda Kul O HAKİKATI inkar ederse..Müflis günahkar bu hal üzere giderse kafir olur...

Müslüman olarak yaşamak ve müslüman olarak ölmek bu DÜNYANIN ölçüsüdür..Bu Dünyada kullar ALLAH var demekle Kullar nazarında İSLAM yok demekle Kafir olur..Bu Ölçü KULUN KULA olan Bu dünyadaki ölçüsüdür..

Ahirete varış YA MÜMİN ,YADA KAFİR olarak dır..Orada ölçü ALLAH'ındır.....

Mümin olmak için PEYGAMBERE UYUŞ SIRRINA Muttali olmak ŞARTTIR.

Müminlik yolu PEYGAMBERE UYUŞTUR..Peygamberler yada varislerinin ZAMANI anlatımına alem muhtaçtır..ALLAH'ın Kullarına hakikatı İkramı VESİLELERLE Tertip üzeredir..Hakikat onların sadrına ikramı hüdadır..O SADIRDAKİ HAKİKATA YARADILMIŞ HERŞEY MUHTAÇTIR..

Varis olmayan, anladığını kullara anlatanların anlatığı ahkama karşı çıkana kimse KAFİR DİYEMEZ.....

Tarih boyu Din savaşları diye ortada gözüken KULLARIN ANLADIKLARINI dayatmasından başka nedir..

İnsanlar Tertipten uzak anlayışları ile Biribirini kabulsuz olmuş,Peygamberine uymayanı KAFİR görmüş..Bunun HAKİKAT olduğuna öyle inanmışki..Yegane ilah OLAN ALLAH diyeni bile kabul edememiş..Kabule Peygamberini şart koşmuş..Bu ALLAH'ın tertibi değil kardeşimKULLARIN TERTİBİ..

LAİLAHEİLLALLAH diyeni İslam kabul edeceksin..İSLAM evrensel oluşu BU...Peygamberini onun ahkamını Sonra ona tebli edeceksin..Ehli Kitapla tartışmayacaksın.LAİLAHEİLLALLAH ta mutabık olup HAYIRDA yarışacaksın..

Peygamberinin Ahkamını Yaşamak için Varislerini bulacak..Bu Zamana göre HAKİKATI onlardan dinleyeceksin..

Şeriatı Muhammedi HAKİKATININ YAŞANMASI 72 milleti bir görmek YARADILANI ALLAH için sevmekle ,Peygamberinin getirdiği ahkamı mekarimi ahlakı HAL İLE ANLATMAKTIR...AHKAMIN İLK ŞARTI ALLAH RAHMAN VE RAHİMDİR...

Çağırılan İLLA RAHMET..Çağıran RAHMETENLİL ALEMİNDİR..

Buna zeval getirme !....

_________________
HU YA TABİB EL GULUP
YUSUF
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13426
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz