GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

Maide Suresi Hakkında Diyanete Çağrı

Aşağa gitmek

Maide Suresi Hakkında Diyanete Çağrı

Mesaj  YUSUF Bir Perş. Ocak 03, 2013 12:18 amİşte günümüzde Allah Kelamı 'na çarpık mana yapıştırılarak , dünya insanlığını birbirine düşüren o meşhur MAİDE SURESİ ..!

Aşağıdaki mealler , Kuran 'da Allah 'ın buyurduğu şekli ile, kul kelamı katılmamış halidir.

“Bugün size temiz ve iyi şeyler helal kılınmıştır. Kendilerine kitap verilenlerin yiyeceği size helaldir. Sizin yiyeceğiniz de onlara helaldir. Mümin kadınlardan iffetli olanlar, daha önce kendilerine kitap verilenlerden iffetli kadınlar da namuslu olmak, zina etmemek ve gizli dost tutmamak üzere, mihirlerini vermeniz şartı ile size helaldir. Kim inanmayı kabul etmezse onun ameli boşa gitmiştir. O ahirette de ziyana uğrayanlardandır.”
Maide .5

‘‘Ey İman edenler Yahudi ve Hıristiyanların Evliyalarını Evliya edinmeyin. Zira onlar kendilerinin Evliyasıdır. İçinizde onların evliyalarını evliya edinenler onlardandır. Allah zalımlar toplumuna yol göstermez.
Maide .51

Aşağıdaki meal ise diyanetin ve meşhur tefsircilerin meallerinde kullandıkları ifadedir ..!

Diyanet İşleri

MAİDE 5/51. Ey İnananlar! Yahudileri ve hıristiyanları dost olarak benimsemeyin, onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onlara dost olursa o da onlardandır. Allah zulmeden kimseleri doğru yola eriştirmez.

Hz. Allah 'a noksan sıfat isnat ettiklerini , Hz.Allah 'a Kuran 'da çelişkiyi yakıştırdıklarını ne zaman fark edecekler ..?

Allah-u Teala Maide .5 suresinde akrabalık emrediyor . Bizim alim geçinen ulamalar ise Maide .51 ayetinde Evliya 'yı dost olarak tefsir ettiğinizden , Ehli Kitabın cümlesini birbirine düşman olarak gösteren " Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin " yakıştırmasından vazgeçemiyorsunuz.

Bundan vazgeçemediğiniz gibi , bütün dünyaya da yapmış olduğunuz bu tefsirleri gönderiyorsunuz .

Bu davranışınızla , Kuran 'ın yakılmasına , yırtılmasına , Peygamber ve Kuran karşıtı yazı , karikatür , film tartışmalarına sebep kendinizin olduğunuzu halâ anlamış ve idrak edebilmiş değillersiniz ..!

YAZIK ...!


_________________
HU YA TABİB EL GULUP
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 12666
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz