GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

Hacı Galip Hasan Kuşçuoğlu Vakfı'ndan Bin 500 Kişiye Sıcak Yemek - Çorum

Aşağa gitmek

Hacı Galip Hasan Kuşçuoğlu Vakfı'ndan Bin 500 Kişiye Sıcak Yemek - Çorum

Mesaj  YUSUF Bir Perş. Ocak 03, 2013 12:21 am

ÇORUM (İHA) - Çorum'da faaliyet gösteren Hacı Galip Hasan Kuşçuoğlu Eğitim, Bilim ve Kültür Vakfı, ihtiyaç sahiplerine kapılarını açtı.

Hayırseverlerden sağladığı yardımlarla yıl boyunca yoksul ailelere ekmek dağıtımı yapan Hacı Galip Hasan Kuşçuoğlu Eğitim, Bilim ve Kültür Vakfı'nda mübarek Ramazan ayında faaliyete geçirilen aşevinde her gün bin 500 ihtiyaç sahibi aileye sıcak yemek verilecek. Vakıf Fahri Başkanı Kemalettin Bahadır, vakıf aşevinde hayırseverlerin istekleri doğrultusunda günlük 3 ila 4 çeşit sıcak yemek çıktığını söyledi. Aşevinden bin 500 kişinin faydalandığını dile getiren Bahadır, ayrıca ihtiyaç sahiplerine yemek

dağıtımı, pişirilmesi gibi görevlerde fahri çalışanların bulunduğunu bildirdi. Günlük yemek ihtiyacını karşılayan işadamları ya da vatandaşların isimlerinin aşevi önündeki tabelaya yazıldığını kaydeden Bahadır, Ramazan ayı dışında da ihtiyaç sahiplerine ekmek dağıtımı yapıldığını söyledi.

Bahadır, iftar yemeğinin yanı sıra Ramazan ayı başlamadan önce ihtiyaç sahibi 800 aileye gıda yardımında bulunduklarını açıkladı. Vakıf bünyesinde bir de hazır giyim mağazası bulunduğunu dile getiren Bahadır, hayırseverler tarafından mağazaya getirilen elbiselerin ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıldığını sözlerine ekledi.

Kaynak :

_________________
HU YA TABİB EL GULUP
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13258
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz