GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

TAVSİYELERİ

Aşağa gitmek

TAVSİYELERİ

Mesaj  ahmet gozel Bir Perş. Ağus. 14, 2014 11:22 am

Pir-i Gâlibî H . GÂLIP HASAN KUŞÇUOĞLU`NUN TAVSİYELERİDergahlarda vazifesi olan kardeşlerimizide bu prensiblerde uyanık eylesin. Amin. Bu abdi aciz intisabım 56 seneyi buldu yarim asırı geçen tasavvufi tecrübem ve yol büyüklerimden edindiğim bilgilerimle derimki hazreti allaha kul habibine layık ümmet olmak kasdın olsun nefsinde varlık ,gurur, kibir ve bencilliğe giden yolları hiç açılmayacak gibi zorda olsa iradenle tıka rızkını temin etmen için daima kazancın helalini seç, kimsenin hakkına ve hukukuna irtikab etme. hele maddi kazancında müşterini kendine rametmek için dinini imanını kullanma yolunu seçmeyesin , sebeb ne olursa olsun yalan söyleme, kimseyi koğ giybet etme zararına mucip olsada doğruluktan uzaklaşma yol büyüklerine karşı sevgi muhabbetle hürmet ve hizmette kusur etme , yaşça büyüklerede hürmet göster .Hazreti Resulullah s.a.v.buyurdularki ! iki masumun ahından kaçının masum kimdir Ya resullullah?

1- Yetim  2- Sana emaneti ilahi olan ailendir ve yine buyurdularki Allah de dosdoğru yürü.Sıratı müstakim üzere ol . yol büyüklerimizin bildirdiği yokluk kapusu rahmeti ilahiyeye nail olmak ise muradın işte en kısa rahmet yolu !...

Manaya dönük gönlünü bu yolda sebatkar eyle bu kapuda sebati tasdik olanlardan olasın .Amin !

Gücün nisbetinde ebedi hayat ki ahiret niğmetini elde etmeye çalış dünya niğmetlerinide meşru yoldan sakın ihmal etme dünya ve ahiret niğmetleri sadık ,müğmin ve müttaki kullar için halkedildi bu gerçeği gör sakın gafillerden olma . Maddede bulunan güzelliklerde mana yıpıltıları görülsede cüzidir ,feridir yalnız bu kadarcık yıpıltı için nefsi ihtiyaç ve duygularının tamamını maddeye yani dünya hayatına hasretme ebedi iskanına ayrılan sonsuzluk alemini ihmal eden zavallılardan olmayasın !...

Sizin en hayırlıniz dünya için ahiretini ahireti için dünyasını terk etmiyendir hitabi peygamberiyi iyi anla ben batanları sevemem diyecek kabiliyetin ezelde verildi gönül bahçende seni bekliyor son nefesine kadar müddetin var . Lutfedilen bu imkanı iyi kullanmayı bil zaman geçiyor nazlanma !Hazreti Allah`a söz verdiğin evradını ve eskarını ihmal etme muhabbetle devam eyle ömrünün sonuna kadar sadakatini göster Allah`ı zikretmek cemiğ kullara bahşedilmiş rahmeti ilahiyedir farzı ayındır. Evradın ve eskarin ise allah elçileri vasıtasi ile cemi kullarina lutfedilen istisna’i rahmeti ilahiyyeden manevi rızıktır sadik kullarina ihsan edilen tanzimi ve tertibi ilahiyedir bu rahmeti ilahiyyeye hissedar olman ezeli ervahdaki beliğ tasdikinin tekrarı ile zuhur ettiğine hamd eyle rahmeti ilahiyeye dünya hayatındada ihsan edildi sadık ol !Siz Allahın rızkından yiyiniz hitabını başka baska yerlerdemi arıyorsunuz bağa bak ki üzüm olsun üzüm yemeye yüzün olsun !

şunu iyi anla mana körü manaya nasıl bakar ise allah a bakış ölçüsü dür . Allah ta o mana körüne öyle bakar ..bakmayı ehlinden öğren şaşılıktan kurtul !

Allah`a şaşı bakmak tevhidi bozar şirktir.Biz Allah`tan geldik Allaha gidiyoruz biz onun bir parçasıyız gibi söylenen kelamların ilmi tevhit ve ameli tevhide uygun olmadığını bilmelisin zati sıfatlarına da uygun değil..Hazreti Kuranda itikadın özü ikidir ,ilmi tevhit, ameli tevhittir şöyle izah edilir. Nafi ilim, dünyada ve ahirette işe yarar ilim, ameli salih erkeği salih kadını saliha kılan amellerdir!..şeriatı ile yükümlü olduğun peygamberine daha çok hürmet ediyorum zannı ile yanlış edindiği çarpıtılmış bilgisi ile diğer peygamber efendilerimizi aşşağlayıcı düşünce ve tutumlarda olmayasın. bu düşünce ve tutumunla emri ilahiyeye tertibi ve tanzimi ilahiyeye ters düşüyorsun.Allah elçilerini biri birinden ayrı görmek emri ilahiyeye ve tertibi ilahiyeye aykırıdır ve imanın şartlarına da muhalefettir .

ahmet gozel

Mesaj Sayısı : 1
puan : 6495
Kayıt tarihi : 14/08/14
Yaş : 46
Nerden : ANTALYA

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz