GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

Ne Kadar Saçma Bir Söz "Allah İle Kul Arasına Girilmez

Aşağa gitmek

Ne Kadar Saçma Bir Söz "Allah İle Kul Arasına Girilmez

Mesaj  YUSUF Bir Çarş. Nis. 21, 2010 3:19 pm

Bismillâhi'r-Rahmâni'r-Rahîm

“Sen o mutlak gâlib ve engin merhamet sâhibine güvenip dayan. O ki, kalktığın zaman seni görür; secde edenler arasında dolaşmanı da. Çünkü, her şeyi işiten, her şeyi bilen O’dur” (Şuarâ Sûresi, 217-220)

Şirk’in her türlüsünden kaçınasın. Kuvvet ve kudret ALLÂH’a mahsustur. Âciz mahlûkata ALLAH’a ait olan gücü mâletmeyesin, yegâne mutasarrıf Hazret-i ALLAH’dır.

Vermeyi murat etmedi ise kimin almaya gücü yeter? Peygamber Efendilerimizin dahi tasarrufatları hudutludur. Yegane tasarruf ALLÂH’a mahsustur.

“Her şeyi sebepleriyle halk edip bu âlemi biz yarattık. Ey insan! Sen tanzim edeceksin.” buyurmadı mı? Bu tertîb-i ilâhîden nasipsiz mi yaşıyorsun? Yoksa “ALLAH ile kul arasına girilmez” diyerek kendi iman zafiyetine başkalarını da ortak etmeye mi kalkışıyorsun?

Hakikat nedir? bilmeden mana tahribatı yaptığının farkında mısın? Elbette değilsin! Çünkü imanın öldükten sonra tekrar dirileceğine inanmaya yetmiyor. Kulu ALLAH’A eşit mi görüyorsun? Değil diyorsan arayı nereden buluyorsun? O söz karı koca için, iki arkadaş için, birbirine eşit ve benzerleri için söylenir. Haddini bil!

Hoş, senin bildirin mana ilminin zevkini almış bahtiyarlarda bir şey değiştirmiyor, amma din garibanlarının hakiykata giden yollarını tıkıyorsun!.. Huzur-u ilahide bu garibanların elinden yakanı nasıl kurtaracaksın

avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 12466
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz