GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

HZ. ALLAH'IN ZATİ SIFATLARI

Aşağa gitmek

HZ. ALLAH'IN ZATİ SIFATLARI

Mesaj  Üzeyir Bir C.tesi Nis. 24, 2010 11:35 pm

VÜCUT : Var olması

KIDEM : Evveli olmamak

BAKA : Sonu olmamasıdır

VAHDANİYET : Tek olması

MUHALEFETÜN Lİ'L-HAVADİS
: Yarattıklarından hiç bir şeye benzemez

KIYAM Bİ-NEFSİHİ
: Mekana ihtiyacı yoktur

Allah'ın zati sıfatlarına hiçbir beşer, Peygamberler dahi giremez. ''Yanar''
Musaa.s zatını görmek istiyorum dedi Hz. Allah buyurdu ki ''Lentarani'' göremezsin. Musa a.s. ısrar edince, '' Seni topraktan yarattım. Toprak benim zati sıfatıma tahammül edemez''....'' Tura tecelli edeceğim o dayanırsa sende dayanırsın'' dedi. Tura tecelli edince tur eridi Musa a.s. bayıldı. Her yandan '' lenterani'' Göremezsin ya Musa'' hitabı geliyordu... İyi anla anayasa bu!.

Pir-i Gâlibi
avatar
Üzeyir

Mesaj Sayısı : 32
puan : 12131
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 33
Nerden : Ankara

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz