GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

Allah BİR..DİNİDE BİR... KIYAMETE KADAR TEK DİN İSLAMDIR..

Aşağa gitmek

Allah BİR..DİNİDE BİR... KIYAMETE KADAR TEK DİN İSLAMDIR..

Mesaj  Üzeyir Bir Çarş. Nis. 21, 2010 11:11 pm

Allah BİR..DİNİDE BİR...
Adem a.s. dan KIYAMETE KADAR TEK DİN İSLAMDIR..

Adem a.s dan sonra Hiç bir Peygamber din getirmedi İSLAMİYET ÜZERE GELDİ...

ALLAHTAN BAŞKA İLAH YOK diyebilen kul İSLAM'dır,Peygamberler İslam oluşun Şartı değil..MÜMİNLİK Duruşunun ŞARTIDIR..

Âl-i İmrân19
Şüphesiz Allah katında din İslam’dır. Kitap verilmiş olanlar, kendilerine ilim geldikten sonra sırf, aralarındaki ihtiras ve aşırılık yüzünden ayrılığa düştüler. Kim Allah’ın âyetlerini inkar ederse, bilsin ki Allah hesabı çok çabuk görendir.

Bakara 132
İbrahim bunu kendi oğullarına da vasiyet etti, Yakub da öyle: “Oğullarım! Allah sizin için bu dini (İslâm’ı) seçti. Siz de ancak müslümanlar olarak ölün” dedi.

Bakara 133
Yoksa siz Yakub’un, ölüm döşeğinde iken çocuklarına, “Benden sonra kime ibadet edeceksiniz?” dediği, onların da, “Senin ilahına ve ataların İbrahim, İsmail ve İshak’ın ilahı olan tek bir ilâha ibadet edeceğiz; bizler ona boyun eğmiş müslümanlarız.” dedikleri zaman orada hazır mı bulunuyordunuz?

Bakara 136-
Deyin ki: “Biz Allah’a, bize indirilene , İbrahim, İsmail, İshak, Yakub ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ ve İsa’ya verilen ile bütün diğer peygamberlere Rab’lerinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz ve biz ona teslim olmuş kimseleriz.”

Bakara 140-
Yoksa siz, “İbrahim de, İsmail de, İshak da, Yakub ile Yakuboğulları da yahudi, ya da hıristiyan idiler” mi diyorsunuz? De ki: “Sizler mi daha iyi bilirsiniz, yoksa Allah mı?” Allah tarafından kendisine ulaşan bir gerçeği gizleyen kimseden daha zalim kimdir? Allah yaptıklarınızdan habersiz değildir.

Yusuf 38-
“Atalarım İbrahim, İshak ve Yakub’un dinine uydum. Bizim Allah’a herhangi bir şeyi ortak koşmamız olamaz. Bu, bize ve insanlara Allah’ın bir lütfudur, fakat insanların çoğu şükretmezler.”

Şûrâ Sûresi 13
Dini dosdoğru tutun ve onda ayrılığa düşmeyin!” diye Nûh’a emrettiğini, sana vahyettiğini, İbrâhim’e, Mûsâ’ya ve İsâ’ya emrettiğini size de din kıldı. Fakat senin kendilerini çağırdığın şey , Allah’a ortak koşanlara ağır geldi. Allah ona dilediğini seçer. İçtenlikle kendine yönelenleri de ona ulaştırır.

İSLAM ALLAH'ın BİLDİRDİĞİ GİBİ ANLAŞILMADAN KARMAŞA BİTMEZ..

Önce İSLAM ALLAH'ın BİDİRDİĞİ GİBİ ANLAŞILMALI..
avatar
Üzeyir

Mesaj Sayısı : 32
puan : 12131
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 33
Nerden : Ankara

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Allah BİR..DİNİDE BİR... KIYAMETE KADAR TEK DİN İSLAMDIR..

Mesaj  YUSUF Bir Salı Ekim 05, 2010 11:59 pm

eger namaz, oruç, hac ve zekat İslamın şartı olsa idi,
dünyaya gelenler İslam fıtratı üzere gelmeyip
emr-i ilahi terettüp edene kadar gayr-i müslim olurlar idi.

Eğer gerçek bilinse idi, ümmet-i Muhammed'de ihtilaf olmazdı.
Çünkü tembelliğinden dolayı emr-i ilahiyi ihmal eden, inkar etmeyen kulu bu gafletinden ötürü İslam'dan soyutlayamassın.
İslam'ın illa şartı diyeceksek
bir olan Allah'ın iradesine bağlanmak islamiyettir.
Emr-i ilahi olan beş vakit namazı Peygamber Efendimiz'in tarifi vechiyle icra ettiğimiz zaman her rüknünde Allah'ı zikretmekten başka bir hal görmek mümkün değildir. Emr-i ilahi namazın farzı olan kıyam, kırat,rüku, sucut, kaide-yi ahire, hulasa küll olarak namaz zikr-ihal ve lisan zikrinden müteşekkil olup, külli rahmet-i ilahidir.
Namaz zikrullahdır Hac farizası dahi esmalarla bezenmiş
hal ve emr-i ilahiye harfiyen uyması itibari ile nefse agır gelen, buna rağmen imanın eseri olan sadakati gerektiren ibadet ve zikrullahtır.
Zekat vermek de. almakta emr-i ilahi olup, verenin imanının eseri olarak
emr-i ilahiye uygun,
Alah için nefse ağır geldiği halde zevkle verebilen ve
"Rabbımın tertibidir." diye yaradanına sitem etmeden alan fakirin de bu hal ve hareketleri sadakattir. Tertip ve tanzim-i ilahiye riayettir.
Özü zikrullahdır. İmandır. İslamdır.

H.GALİP HASAN KUŞÇUOĞLU
KADİRİ, RUFAİ, ÜVEYSİ, GALİBİ MEŞAYİHİ, MUTASAVVIF

GALİBİ TASAVVUF KÜLLİYATI 2.KİTAP
TASAVVUF VE ZİKRULLAH (S.115)
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 12666
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Allah BİR..DİNİDE BİR... KIYAMETE KADAR TEK DİN İSLAMDIR..

Mesaj  YUSUF Bir Çarş. Ekim 06, 2010 12:00 am

Böyle bir emri ilahi varmı? Bulamadın. Bulamazsın. İnsaf et de,
''İbadet ve taata teşfik ediyorum.'' nefsinin zevki ile,
H.z Allah'ın ittika sahibi, müttaki, mü'min kullarına samimi inançlarından, ihsan eylediği mükafat-ı ilahiyeyi, seni dinleyen kulun aczini fırsat bilerek, imanın kemalatının ödülü olan, ehline malum ibadet ve taatın manevi kazancının hazzını ve değerini hiçe sayarak, gerçeklerden habersiz, rahmet-i ilahiyeden habersiz,
H.z Allah'ın varlığından, varlığı ile zuhur eden güzelliklerden yeterli malumatı olmayan, yalnızca Allah'ın varlığını kabul etmiş, ilahi bildiriye göre kul ölçüsü ''Müslüman''olduğu ind-i ilahide kabul edilen kul!

İman yönünden henüz yeterli bilğiye sahip olmayan beni ademin samimiyetle icra eylediği icraatının sonsuz rahmet deryasına girmesine vesile olduğu gibi muttaki kullarına emr-i ilahiye göre zekatı vermenin kulun kulluk borcu, tertib-i ilahiye, içtihadi zamana uyumlu yaşayan ittika sahibi kulların iman, samimiyet ve ihlaslarının islam'ın şartı değil H.z Allah'ın kuluna ihsan eylediği mümin kuluna elzem rahmet meyveleridir!

Nefsi ölçüler ile ölçülemeyen mana, müttaki kullarına ihsan edilen emr-i ilahileri ayrı ayrı her birisinin rahmet deryasından sadık kul nasibini almak için vesile giriş kapıları olarak ihsan edildiğini nereden bilecek!

Mana yoksunu bilge(!) kişinin teşfik zannı ile saptırdığı rahmet suyunu mecrasının varacağı yeri bilen varmı?
Yer yüzünde, H.z Allah'a inanan kulları ahir zaman ümmeti ve dolayısı ile H.z Muhammed'e düşman eylemedik mi?

''İlim'' diye verdiğin, şartlara uymayanlara yukarıda da belirttiğim gibi ''gavur, kafir, gayr-i müslim'' diye diye geldik bu güne! Emr-i ilahiye ve zamanın icap eden ahvaline uyum sağlamayan, emr-i ilahiye de ters düşen bu tabloyu güçün varsa hemen düzelt! Zira huzur-u ilahide
H.z Allah'a hesap veremiyeceği gibi kullarından da kaçacak yer bulamayacaksın! buğün hala bu asra uymayan ilminin üzerinde ısrar ediyor isen işin Alah'a kalmış! lütfen, merhamet et hemcinsine, dolayısı ile nefsine, Şahitmi gerekli? kafir icadı diye evine koymadığın televizyon ve gazete günlük yayınlara kafanın içini ve dışını iyi çevirde bak: Haklı olduğun melanette yok değil., kaçma, onsuz dünya bulamazsın, şeytanını müslüman etmeye çalış!

Peyğamberimiz Efendimize sordular:
"seninde şeytanın varmı, ya Resulullah? Buyurdularki" Benimde şeytanım var, ama ben şeytanımı müslüman ettim."

Şeytan Müslüman olmayacağına binaen sen bu rumuzu iyi anla da ihtiyarının dışında zuhur eden şeyleri ihsan edilen ihtiyarınla hayra tebdil etmeye çalış!

Kurtuluş kaçmakta değil! Kişinin zararına olan zuhuratı güzelleştirerek hayra vesile kıl!

H.GALİP HASAN KUŞÇUOĞLU
Kadiri, Rufai, Üveysi, Galibi Meşayihi, Mutasavvıf

GALİBİ TASAVVUF KÜLLİYATI 1.Kitap
MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KARDEŞLİK (S.48-49)
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 12666
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

"İNNEDDÎNE INDALLÂHİL İSLAM"

Mesaj  tevhit06 Bir Ptsi Şub. 13, 2012 11:01 pm

"İNNEDDÎNE INDALLÂHİL İSLAM" ALLAH KATINDA DİN İSLAMD'IR

Peygamber Efendimiz zamanından beri hutbelerde okunan "İNNEDDİNE INDALLAHİL İSLAM" ayetinin okunmasına Yahudilere ve Hıristiyanlara "Dinler Arası Diyalog" çalışmaları kapsamında şirin görünmek amacıyla son verildi.(2005 yılından bu yana) hutbelerde okunmuyor.

ABD ve AB nin hatırı için "İNNEDDÎNE INDALLÂHİL İSLAM" ayetini Hutbeden çıkardılar, Allahın hatırını saymadılar, ABD ve AB nin hatırını saydılar.

Ama yinede şirin görünemediler

Papalar ne diyor okuyun da bir görün ''Yeryüzünde geçerli tek din hiç tartışmasız Hıristiyanlıktır.''

“Katolik değilsen cenneti unut”

İnternet haber sitesinde; “Katolik değilsen cenneti unut” (!) başlığı altında yayınlanan bir habere dikkatinizi çekmek istiyorum. Bu haberde; “7 yıl önce henüz Kardinal Ratzinger’kin hazırladığı çok tartışmalı bir doktirini Papa sıfatıyla onaylayıp Vatikan’ın resmi görüşü olarak yayınladı. Hıristiyanlığın diğer kollarına çok ağır eleştiriler getiren karar şok etkisi yarattı. Karar metnine göre, yeryüzünde geçerli tek din hiç tartışmasız Hıristiyanlıktır. Ortodoks, Anglikan, Protestan Kiliseleri ve diğer görüşleri savunan kiliseler, gerçek Hıristiyan kiliseleri değildir. Bunlara kilise adı verilemez. Bu inanışları savunanlar, büyük kurtuluşa erişip cennete gidemeyeceklerdir”

Vatikan, Papa 16’ncı Benedict’le birlikte asıl niyetlerini açıklamaktan çekinmemeye başlamıştır. Papanın görüşleri kendine münhasır görüşler değildir. Bu görüşler Katolik Hıristiyanların temel din anlayışlarıdır. Zaten onların din anlayışlarını bildiğimiz için bizim açımızdan bir sorun yok. Sorun Vatikan’a taşeronluk edip, onların dini ile benim dinimi aynı kefeye koymaya, hak dini üçe çıkarmaya çalışan, “papalık misyonunun bir parçası olmak” isteyen zavallı diyalogculardadır. Ilımlı İslam fikri bu anlayışın ürünü olup, o da Vatikan’a aittir.

Diyalog sürecinin zarar görmemesi için; İslam inancının temelini teşkil eden Kur’an ayetlerini hutbelerden kaldırıp, “Allah katında tek din İslam’dır, dememeliyiz. Eğer biz kalkıp bu ayeti sürekli gündem edersek başka dinlerle asla diyalog imkanı bulamayız” diyen Din İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı diyalogcu Mehmet Aydın’ın sözleri hala hafızalarımızda durmaktadır.
BAKARA 159. ‘’İndirdiğimiz açık delilleri ve hidâyeti biz Kitapta insanlara açıkça belirttikten sonra gizleyenler (var ya), işte onlara hem Allâh la'net eder, hem bütün la'net edebilenler la'net eder.’’

“İşte onların cezası, Allah’ın, meleklerin ve bütün insanlığın lânetine uğramalarıdır (Al–i İmran 87).
“Bu lânete ebedî gömülüp gidecekler. Onların azapları hafifletilmez; yüzlerine de bakılmaz” (Al–i İmran, 88).

tevhit06

Mesaj Sayısı : 9
puan : 11333
Kayıt tarihi : 18/10/10
Nerden : ANKARA

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz