GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

ASALA:TÜRKİYE ENİNDE SONUNDA BÖLÜNÜR !...(NTV) 28.04.2010

Aşağa gitmek

ASALA:TÜRKİYE ENİNDE SONUNDA BÖLÜNÜR !...(NTV) 28.04.2010

Mesaj  YUSUF Bir Çarş. Nis. 28, 2010 8:04 pm

47 türk diplomatı katleden Ermeni terör örgütü ASALA, 1915 olaylarının 95. ve örgütün 35. kuruluş yıldönümü nedeniyle Ermeni ajanslar aracılığıyla bir bildiri yayımladı.

ASALA, Türkiye'nin önünde sonunda dağılacağını iddia etti. Örgüt, Ermenilere ait olduğunu iddia ettiği toprakların kurtarılması gerektiği duyurdu.

1915 olaylarının 95. ve örgütün 35. kuruluş yıldönümü nedeniyle bildiri yayımlayan ASALA, "Güçlü saldırılarımız karşısında Türk devleti paniğe kapıldı ve Ermenileri gözardı etme politikasını tekrar şekillendirmek zorunda kaldı" ifadesini kullandı.

'Türkiye'nin doğusunun Ermeni halkının bin yıllık yurdu' olduğunu iddia eden ASALA, 'bu toprakların kazanılması ve 'soykırımın' tanınması için mücadeleye devam edilmesi' çağrısında bulundu.

Bildiride, Erivan yönetiminin diasporayla uyumlu siyaset oluşturması da talep edildi.

Türkiye’nin önünde sonunda dağılacağı iddia eden örgüt bildirisinde özetle şu ifadeler yer aldı:

"Batı Ermenistan’ın kurtarılmasına yönelik mücadele 35 yıl önce somut faaliyet aşamasına geçti. 1975 yılında yeni mücadele dönemini başlattık ve laftan işe geçtik. Beklenmeyen, sert ve güçlü saldırılar karşısında Türk devleti paniğe kapıldı ve Ermenileri gözardı etme politikasını tekrar şekillendirmek zorunda kaldı. Katledilen halkın çocukları, Türkiye ile güç diliyle konuşmaya başladı. Böylece tüm dünya kamuoyu Ermeni halkının halen yaşadığına ve hakkını talep ettiğine tanık oldu.

Kaybolan 60 yılı geri götüremeyeceklerini anlayan genç Ermeniler halkı olumlu bir geleceğe götüreceklerine inandıkları için ölmeyi ve cezaevlerinde yıllarını geçirmeyi kabullendi. Ancak Diaspora ve Karabağ’da tanık olduğumuz şiddet olayları Ermenilerin yaşadıkları realiteye bir tepkiydi. Çünkü barış misyonlarının sonuç vermediğini gören bir halk, şiddete başvurmak zorundaydı.

Ermenistan ve Ermeni diasporasının tutum ve bakış açıları yaklaşmalıdır. Nüfuzu Türkiye’deki bir büyük kent kadar küçük olan bir Ermenistan devleti de kaliteli ve modern bir yapıya kavuşmalıdır. Böylece genç diaspora kuşaklarında Ermenistan’a sadakat duygusu pekişebilir. Oysa Ermenistan’daki diaspora görüşlerini dikkate almadan gerçekleşen her türlü siyasi değişim, çeşitli ülkelerle yaşayan Ermenilerin vatana bağlılık duygusuna zarar verecek."


ALLAH O GÜNLERİ GÖSTERMESİN
YUSUF
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13426
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz