GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

Ademlikten İnsan Olma Şerefine Ermiş Kişinin Kıymeti ve Değeri Edebi ile ölçülür!..

Aşağa gitmek

Ademlikten İnsan Olma Şerefine Ermiş Kişinin Kıymeti ve Değeri Edebi ile ölçülür!..

Mesaj  YUSUF Bir Ptsi Mayıs 31, 2010 2:03 am

Her Türlü Maddi Işıklar İnsanın İç Alemini Aydınlatamıyorsa,İç Aleminde Yer Eden Din ve İman Belirtileri, İnkar Nefesi ile Söndürülebiliyor İse!..Tatmin Olunmayan Bu Hayat Huzur ve Saadeti Nereden Bulacak?

Ben-i Adem Hz. Allah’ın emirlerini yerine getirmezse ,Hz. Allah’ın bahşettiği temizlik üzerinden kaldırılır.İşte o zaman kirlenir.
İçinizden geçirdiğiniz düşüncelere de dikkat edin ki, Sırat-ı Müstakim üzere olasınız.

Gözünü Açda Baştan Başa Tanrı Kelamına Bak!
Ayet Ayet Bütün Kur’an’ın Manası Edebden İbarettir!..

Ademlikten İnsan Olma Şerefine Ermiş Kişinin Kıymeti ve Değeri Edebi ile ölçülür!..

Benim Gibi Niçin İnanmamış Diye,O Hem Cinsimi Yermek, Benim İnancım ve Yaşantımla bağdaşmıyor, her Hangi Bir Şahsı Aşağılamak, Hakkı Kimseye Verilmemiştir!..

Pir-i Galibi
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13258
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz