GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

BİR DEİSTİN GALİBİLERE YAZDIGI YAZI

Aşağa gitmek

BİR DEİSTİN GALİBİLERE YAZDIGI YAZI

Mesaj  YUSUF Bir Cuma Nis. 23, 2010 5:36 am

BİR DEİSTİN GALİBİLERE YAZDIĞI YAZI

(Deist: Allah’a İnanan, peygamber ve kitaplara inanmayan kişi)

Her Zaman dedim yine söylüyorum. Keşke herkes üslubu düzgün, Galibiler kadar sabırlı, Galibiler kadar iyi niyetli olsa, eminim o zaman dünyada kötülük diye bir şey kalmazdı.

Eğer şu forumda eskisi gibi yazılar yazıp İslamiyet’in bize göre yanlışlarını göstererek eleştiri yapmıyorsak, Hatta aşağılamıyorsak, siz Galibilerin sabrının, iyi niyetinin hatırınadır. Eğer sizler bu forumda olmasaydınız hiç hızımızı kesmeden, hatta daha ateşli bir şekilde eleştirilerimize devam ederdik, ama şu an yapamıyoruz; Çünkü İslamiyet’i eleştirmek (Galibileri de) eleştirmek olarak algılıyoruz ve sizleri eleştirecek kötüleyecek en ufak bir sebep yok elimizde.

Allah sizlerden Razı olsun. (sizlerden Razı olmayacaksa bu dünyada Razı olunacak insan yoktur)

Bu sözde, Müslümanlara karşı Allah Yar ve yardımcınız olsun.

Her kes sizler gibi olsa dünyada imansız kimse kalmaz. Tebrik ediyorum hepinizi. Ben ve benim gibi düşünen birkaç arkadaş artık din bölümünde bize göre yanlış bulduğumuz konuları eleştiren yazılar yazmıyoruz. Başta Galibi arkadaşlar olmak üzere, İnanan ve tek amacı inandığı dini samimi bir şekilde yaşamak olan Müslüman arkadaşların incinmesinden korktuğumuz için artık eleştiri niteliğinde yazmama kararı aldık. Bir kere daha diyorum! Böyle bir kararı almamızdaki en önemli faktör Galibi arkadaşların İncinmesini istemememizdendir. Yoksa hızımızı hiç kesmeden eleştirmeye devam ederdik.

Yukarıda Allah var ve O Şahiddir. (Halk deyimi olduğu için yukarıda diye söyledim) Aylardır bu foruma giriyorum ve zamanımın yaklaşık % 95’ini din bölümünde geçiriyorum, Galibi arkadaşların yazdıklarını okudukça hayretler içinde kalıp bu nasıl bir sabırdır, bu nasıl bir terbiyedir, bu nasıl bir insan sevgisidir diye hayretler içinde kalmışımdır ve her zaman keşke şu arkadaşların özelliklerinin yüzde biri bende olabilse diye iç çekmişimdir.

Galibileri tanıdıktan sonra Müslümanlığa ve Müslümanlara karşı olan bakış açım 180 derece değişti ve şuna inandım ki, eğer tüm Müslümanlar olaylara Galibiler gibi bakabilse onlar gibi hümanist olabilseler insana insan olduğu için değer verebilseler, dünyada imansız diye tek bir kişi bile kalmaz kötülüğün sonu gelir, dünyada savaş (Din Savaşı) diye bir şey kalmazdı.

Bu arkadaşların inandığı bir Şeyhleri var, çok merak edip hayat hikâyesini okudum bu muhterem zatın ve Galibi arkadaşların foruma taşıdığı fikirlerini okudum, tek bir tane aykırı fikirlerini görmedim. İnsanlar arasına kin tohumları yerine sevgiyi, savaş yerine barışı, parçalanma yerine birleşmeyi anlatıyor.

Önemli olan Galibi arkadaşların benim bakış açımı değiştirmiş olmaları ve artık İslamiyet’le alakalı bir şey yazarken bir yerine birkaç kere düşünüp; Acaba bu yazdıklarımdan incinebilecek kişiler olabilir mi? diye kendimi sorguya çekmemi sağlamalarıdır.

Allah’ın Selamı üstünüze olsun. (Az daha yazsam Müslüman olacağım korkusuyla uzatmıyorum)

Yazının Alıntı Yapıldığı Yer : www.turkforum.net Galibilik Bölümü 102 Sayfa 1523 Nolu Yazı

http://www.turkforum.net/showthread.php?t=518505&page=102 (İnternet Erişim Linki)
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13258
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: BİR DEİSTİN GALİBİLERE YAZDIGI YAZI

Mesaj  selahattin.ata Bir Cuma Kas. 26, 2010 3:42 pm

Sevgili Kardeşim
Galibiler hakkında ki düşüncelerini sayğıyla karşılıyorum. Size kardeşim diyorum çünkü bizim efendimizden aldığımızdüsturda ALLAH'a inanan herkez bizim kardeşimizdir.(Kuranı Kerimde Bakara suresi 62 ayet izaha gerek kalmadan yeterli) yazının sonunda nerdeyse müslüman olacaktım ibaresi var ALLAHA inanıyorsan zaten mesele kalmamış inşaallah imanın şartları ile ilgili gerekli çalışmaları yapıp ALLAHA kul olmanın en zor zamanlarında yardım talep edebileceğin bir güce bağlanmanın tadını ve hazzını alman dileğiyle Rabbıma dua eder esenlikler dilerim.

selahattin.ata

Mesaj Sayısı : 3
puan : 11955
Kayıt tarihi : 08/10/10

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz