GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

DÎN-İ İSLÂM ALLÂH’IN YASAKLADIKLARI DIŞINDA GÜZELLİKLERE, GÜZEL OLAN ŞEYLERE KARŞI DEĞİLDİR. Bİ-ZÂTİHÎ DİN GÜZELDİR

Aşağa gitmek

DÎN-İ İSLÂM ALLÂH’IN YASAKLADIKLARI DIŞINDA GÜZELLİKLERE, GÜZEL OLAN ŞEYLERE KARŞI DEĞİLDİR. Bİ-ZÂTİHÎ DİN GÜZELDİR

Mesaj  YUSUF Bir Perş. Ekim 07, 2010 11:39 pm

DÎN-İ İSLÂM ALLÂH’IN YASAKLADIKLARI DIŞINDA GÜZELLİKLERE, GÜZEL OLAN ŞEYLERE KARŞI DEĞİLDİR. Bİ-ZÂTİHÎ DİN GÜZELDİRDîn-i İslâm ALLÂH’ın kullarının dünyâ ve âhiret kemâlâta erdirip, ihyâ olması için rahmet ve merhamet-i ilâhînin kümeleştiği güzellikler manzûmesidir. ALLÂH’ın yasakları dışında, emr-i ilâhîler nefsin de ölçüsüne uygundur. Yasaklanmış emr-i ilâhîler nefsin ölçüsü dışında olup, cezâsının zuhûrundan sonra bütün çıplaklığı ile ortaya çıkar. Çirkinlikler beşerin nefsinin ürettiğidir. Güzelliklerin zuhûruna Hazret-i ALLAH dîn-i İslâm’ı vesile kılmıştır. Emr-i ilâhîler küllü rahmettir.Müslüman kardeşim! Çirkinlikleri dînin malı ve parçası gibi gösterenleri tasvip etmediğin gibi, yakınında dahi bulunma. Din mahrûmiyet değildir. “Habîbim, helal kıldığımız şeyleri nefsine kim haram kıldı? Güzel zînetleri giymekten seni kim menetti?” hitâbını iyi anla.Pir-i Gâlibi


H.Galip Hasan Kuşçuoğlu
YUSUF
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13426
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz