GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

Umumun Tek Dini İslam

Aşağa gitmek

Umumun Tek Dini İslam

Mesaj  Üzeyir Bir Ptsi Ekim 11, 2010 9:44 pm

Dîn-i islâm’ın umumun tek dini olduğunu, hz. Allah’ın bildirisi ve buyruğu olduğunu kabul ederek cümle kullarına da bu gerçeği anlatmayı bilerek kabul ettirebilir isek..

Islâm’da 5 şartın olmadığını Muhammedilere anlatır, ikna edebilir isek..

Peygamber efendilerimizin ilâh olmayıp, Allah’ın kulları olduklarını, Allah elçileri olarak elçiliklerini birini diğerinden farklı görmeden kabul edebilir isek..

Hak yolda rehber olanları ilâhlaştırmak cehlinden, gafletinden kurtulabilir, gücün ve kuvvetin, sonsuz iradenin bizatihi hz. Allah’a mahsus olduğu gerçeği iman, amel ve cümle muammelelerimizde görülebiliyor ise..

Peygamberinin getirdiği şeriata tabi olup emr-i ilâhi üzere yaşayanlar müttaki ve mü’mindirler.

Yalnız, Allah’ı kabul ediyor ise müslümandır.

Sonraki gelen şeriatı kabul edip, bilerek muktezasınca amel etmek kulun kemalatını gösterir.

Hiçbir şeriatın saliki hz. Allah’ı kabul eden hemcinsine “kafir, gavur, gayr-i müslim” gibi hakaret etme hakkına haiz değildir.

Kul haddi aşdımı, hz. Allah affetmez ise, hesabı dünya, ahiret mutlak sorulur.

Hüküm yalnız Hz. Allah’a mahsustur. Haddini bil.

Yapabiliyor isen “emr-i bi’l-ma’ruf nehy-i ani’l-münker.” ilmi gücün nisbetinde hemcinsini kötülükten uzaklaştırıp, iyiyi sevdirip onunla amel etmesini sağlıyabildin ise hz. Allah’ın bildirisine göre tebrikler. Hz. Allah’a muhip kul, habibine lâyık sadık ümmetsin. Hemcinsine karşı faideli ve luzumlusun. Mübarek olsun.

Pir-i Gâlibi
H.Galip Hasan Kuşçuoğlu
avatar
Üzeyir

Mesaj Sayısı : 32
puan : 12723
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 33
Nerden : Ankara

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz