GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

KİTAPLAR VE SOHBETLER(ALLAH C.C BAHSİ)

Aşağa gitmek

KİTAPLAR VE SOHBETLER(ALLAH C.C BAHSİ)

Mesaj  YUSUF Bir Cuma Mart 04, 2011 2:15 pm

HZ. ALLAH (C.C)


(Muhtaç olduğumuz kardeşlik)
- 303 -
ALLAH’TAN BAŞKA İLÂH YOKTUR, İLLÂ ALLAH VARDIR. O’NUN ŞERİKİ, NAZİRİ YOKTUR. GÜÇ VE KUVVET BİZATİHİ HZ. ALLAH’A MAHSUSTUR!
BÜTÜN ÂLEM O’NUN YED-İ KUDRETİNDEDİR. İZAFİDİR, MECAZİDİR, Bİ-ZATİHİ DEĞİLDİR!
PEYGAMBER EFENDİLERİMİZ DE İLÂH DEĞİLDİR. CÜMLESİ HZ. ALLAH’IN KULUDUR, ELÇİLERİDİR! HZ. ALLAH’I VE ELÇİLERİNİ BU VEÇHİLE BİLESİN. MÜTTAKİ, İTTİKA SAHİBİ MÜ’MİNİN İMANI BU YÖNLÜDÜR!

(Tasavvuf ve Zikrullah)
57- Rahman ve Rahim olan ALLAH’ın adıyla başlarım. Vücudu ile mevcut, sıfatı ile muhit, esması ile zahir, ef’ali ile malum olan Hazret-i ALLAH’A hamd olsun.
196- Bütün âlem ALLAH’ın ilim ve iradesinden ve dilemesinden zuhur etmiştir. ALLAH’ın bilgisi, arzusu dışında ne maddede mevcut bir zerre, ne de manada beliren bir zuhurat göremezsin, mümkün değil. Aksini düşünmek hakikatle bağdaşmadığı gibi ALLAH’a olan imanda noksanlıktır.(Rahmet Damlaları)
63- Hazret-i ALLÂH buyurdu:
ALLÂH demeyenlere, ölür iken ALLÂH dedirtirim. İşte ben o Allah’ım.


67- Musa (aleyhisselam)’a Hazret-i ALLAH ağaçtan hitap etti,
“Ben senin Rabbınım”
diye. Maddi ve manevi, cümle ulema müttefiktirler hitabın Hazreti ALLAH’ın olduğunda. Ama ağaca “Allah” diyen şirke düşmüştür, kâfir olur. Hazret-i ALLAH Ahadır, zati sıfatı ile birdir. Eşi, benzeri yoktur. Şirket olmayı da kabul etmez. Bu gerçeğin dışına çıkan ilimden Rabbıma sığınırız.

206- Rab abd olmaz, abd Rab olmaz. Kul -hâşâ- ALLAH olmaz. ALLAH da kul olmaz. Bu bilginin, bu gerçeğin tevil tarafına sakın yaklaşma. Hazret-i ALLÂH’ı bilmenin anayasasıdır. Sakın şirke sapmayasın, telâfisi mümkün olmayan günah işlersin.

241- Kudret kalemine hayran kaldığım o sanatkârın eserine hiçbir mahlûk bilmiyorum ki, hayran olmasın. Ey Sâdî! Değerli ömür sona erdi. Fakat senin aşk hikâyelerinin ardı arkası gelmedi. (Ş. Sâdî Ş.)

Düşünce kapısını kapadım. Hayal kalemini kırdım. Çünkü Sen târif ve tasvîre sığmayacak derecede güzelsin. (Ş. Sâdî Ş.)

(Metafizik-1)

GAYBI YALNIZ ALLAH BİLİR . Gaybı bilen O’dur. Gaybı kimseye göstermez. Ancak razı olduğuna ve elçilerine lüzumu kadar ihsan eder. Bildirilen küll değil cüz’idir. Küll zatına mahsustur. (Sûre-i Cin’de belirtildiği gibi.) Gayba iman imanın Amentü’sünün kısaltılmış ifadesidir.

81- Hazret-i Kur’an’ın birinci âyeti olan… “El-Hamdü lillahi Rabbi’l-alemin”in anlamını anlayamadık. “Hazret-i ALLAH yalnız ve yalnız bizim rabbimizdir” dedik. Hâşâ, Hazret-i ALLAH’ı tekelimize almışız gibi, edep harici fikir ve iman gösterilerine kalkıştık… Gerçeğine yönelme zamanı geçmeden samimiyetle tövbe, istiğfar edelim. Her zaman mevcut olan gerçeği yaşamayı ALLAH’tan lisanen, kalben, hâlen isteyelim.

(Metafizik-2)
- 51 -
İLÂHİ HAKİYKATLER AKILDAN KALBE DEĞİL, KALBDEN AKILA DOĞRU GİDERLER. ALLAH’IN VARLIĞINI HİSSEDEN KALBDİR.
AKIL İSE YÜZDE YÜZ, ALLAH’IN VARLIĞINI İSBATA MUKTEDİR OLMADIĞI GİBİ, YÜZDE YÜZ İNKÂRA DA YETERLİ DEĞİLDİR.
BÜTÜN KÂİNAT ALLAH’IN İLİM VE İRADESİNİN TECELLİSİDİR. Bİ-ZATİHİ TECELLİSİ DEĞİLDİR. KÂİNAT İLÂHİ BİR FEYİZDİR. ŞERİAT-I MUHAMMEDİYE-DE VAHDET-İ VÜCUD BUDUR.
- 99 -
“YARATILAN HER ŞEYİN SONU VAR. BÂKİ OLAN YALNIZ HZ. ALLAH’TIR.”

(Tesettür-Hicab-Edeb)

- 60 -
Yaratanının şahsına ihsan eylediği imanın bozulmasın istiyor isen; O’na eş, ortak tanıma!
Sakın “ilmim var!” diye benzetmeye kalkışma! Yaratıklara ilah süsü verme! Bu dünyada hesabı sorulmaz ise, âlem-i manada mutlaka sorulur; gafil olma!

99 Nolu kaset 7.05.1995 Pazar

Allah’ın nûru yeryüzünü ihata etmiştir...
Arz ve semanın nûru Hazret-i Allah’ın nûrudur.104 No’lu kaset 25.06.1995

Allah’tan başka ibâdete lâyık bir şahsiyet yoktur.

_________________
HU YA TABİB EL GULUP
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 13258
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz