GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

''Resul = Kitaplı Peygamber'' Aldatmacası

Aşağa gitmek

''Resul = Kitaplı Peygamber'' Aldatmacası

Mesaj  YUSUF Bir C.tesi Mart 05, 2011 2:19 am

Yıllarca insanları ''Resul'' ''kitaplı Peygamber''dir diye kandırdılar. Halbuki Kur'anı kerime baktığımızda hiçte öyle olmadığını görüyoruz.Hükümdar: "Onu bana getirin" dedi. Yusuf'a ''elçi'' ( resûlu ) gelince, "Efendine dön, kadınlar niçin ellerini kesmişlerdi bir sor; doğrusu Rabbim onların hilesini bilir" dedi. Yusuf 50Görüldüğü gibi Allah, Hz Yusufla hükümdar arasında aracılık yapan kişiden ''RESUL'' diye bahsediyor. Resul=kitaplı Peygamber olsa idi bu aracınında kitap getren Peygamber olması gerekirdi.Yoksa, kendilerinin gizli veya açık konuşmalarını duymayız mı sanırlar? Hayır; öyle değil; yanlarındaki elçilerimiz ( rusulunâ ) yazmaktadır. Zuhruf 80Allah meleklerden de Resul diye bahsetmektedir. Halbuki meleklerden Peygamber yoktur. '' Resul'' ''Elçi'' anlamındadır.Sonra biz, elçilerimizi ( rusulenâ ) ardı ardına gönderdik. Hangi ümmete elçisi (rasûluhâ) geldiyse onlar onu yalanladılar, biz de onları birbiri ardınca devirdik ve hepsini birer efsane yaptık. İnanmayan toplum uzak olsun. Mü'minûn / 44Allah, Resulleri ''ardı ardına'' yani arası kesilmeksizin gönderdiğini söylüyor. Halbuki ''kitap getren PEygamberler'' ardı ardına gelmemiştir. Aralarda boşluklar vardır.Allah, Peygamberlerden ( nnebiyyîne ) şöyle söz almıştı: "Bakın, size Kitap ve hikmet verdim; imdi yanınızda bulunan(Kitap)ı doğrulayıcı bir Elçi ( rasûlun ) geldiğinde, ona mutlaka inanacak ve ona mutlaka yardım edeceksiniz! Bunu kabul ettiniz mi? Ve bu hususta ağır ahdimi üzerinize aldınız mı?" demişti. "Kabul ettik!" dediler. "O halde tanık olun, ben de sizinle beraber tanık olanlardanım." dedi. Âl-i İmrân / 81İşte bu ayet herşeyi açıklamaktadır. Hz Allah ''NEbilere'' hitap ediyor ve size ''Ktap ve hikmet'' verdim diyor. Sonrada bu kitabı doğrulayan ''Resul''ler gönderdiğini söylüyor.Yani kitap gönderilen Peygamberlere ''NEbi'' denir. NEbilerin getirdiği kitabı doğrulamak ve anlatmak çin Allahın gönderdiği vazifelilerede ''Resul'' denir.

_________________
HU YA TABİB EL GULUP
avatar
YUSUF
Admin

Mesaj Sayısı : 248
puan : 12466
Kayıt tarihi : 21/04/10
Yaş : 28
Nerden : ANKARA

http://galibi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz