GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

[b]İSLAM’IN BEŞ ŞARTI YOKTUR![/b]

Aşağa gitmek

[b]İSLAM’IN BEŞ ŞARTI YOKTUR![/b]

Mesaj  galibidermurat Bir C.tesi Haz. 25, 2011 3:19 pm

İSLAM’IN BEŞ ŞARTI YOKTUR!

İSLAM’IN BEŞ ŞARTI YOKTUR
‘ALLAH VARDIR’ DİYEN MÜSLÜMANDIR


Cenab-ı Zülcelâl Hazretlerinin bildirisi:
‘Allâh vardır’ diyene, isterse bunu söyleyen kimsede daha imanın eseri görülmese, bedevi dahi olsa!..
Söyle ona ‘İslâm’a girdim’ desin, ‘müslüman oldum’ desin! Daha iman kalbine yerleşmedi. Amma ‘Allâh var’ dedi, ona ‘müslümansın’ demen gerekli; emr-i ilahi bu vecihledir.
Emr-i ilahi bu minval üzere iken, kula ‘müslüman’ denilmemesi için, beş şartı Hazreti Allâh’ın bu bildirisinin neresine uygun gördün de, cümle kulların yolunu içinden çıkılmaz hale getirdin?!..
Bu yanlış düşüncen ve bildirinle, Ümmet-i Muhammed’i bütün şeriatlara düşman kıldığın gibi, cümle şeriatları da Ümmet-i Muhammed’in şeriatına düşman eyledin!..
Emr-i ilahiyi kullarına tebliğ vazifeli son gelen Peygamber Efendimiz’e dünyayı düşman kıldın. Çünkü sen de onların peygamberlerini hafife aldın; Hazreti Allâh “Peygamberleri birini birinden ayırt etmeyin!” buyurduğu halde!..
Bütün şeriat sahiblerine, Ehl-i Kitab’a ‘müslümansın’ diyeceğin yerde, gerçekten uzak ölçünden uzak inancına hakaret ettinde, bilâ-istisna Ehl-i Kitab’a ‘kafir, gavur, gayr-i müslim’ dedin.
Güçlü idin, ses çıkaramadılar!
Şimdi hatanı anlıyor musun?!
Deme sakın: Daha anlayamadım!..
Hiçbir şeriata tabi olmayıp ‘Allâh vardır’ diyen cümle Allâh’ın kullarına ‘müslümansın’ diyeceksin, emr-i ilahi bu değil mi?!.
Olmadığı halde, “İslâm’da beş şart var!” dedin, Ümmet-i Muhammed’e İslâm’ın ölçüsünü böyle verdin, dünyada İslâm’ın anlamını böyle ters tanıttın!.
Benî Âdemi bu ölçüden görmeyi ‘İslâm’a hizmet ediyorum’ zevki ile insanları birini diğerine düşman kıldın!..
Kur’an-ı Kerîm’de açık olan bu emr-i ilahileri gördüğün halde, halâ sen-ben davasının zevki ile yaşayan nefsani duygularının mahsulü, elbette çarpık bilgin ve yaşantının zevki ile tatmin olabiliyor isen, bu halinden nedamet duyduğun zaman, ulema bildirisine göre gerekli sana tecdid-i iman, tecdid-i nikâh gerekli!..
Zamanın verdiği ilmi ölçüye uyamadığın için İslâm’ın anlamını Hz. Allâh’ın bildirisine göre değil de, nefsinin sesine uydurdun Ehl-i Kitab’a dahi ‘müslüman değilsin’ dedin ve dedirtdin, ibadet şekillerin bizimkine benzemiyor, diye!..
Bu yanlış ölçün yirmi birinci asırda halâ devam ediyor, bilinmiyor ki, daha ne kadar devam edecek?!..
Lütfen, emr-i ilahiyi anlayarak oku!..
Bu yanlış edindiğin bilgi hakikatın değil, nefsani duygularının ürünü!
Ama! Gerçek dışı bu bilgiler bizi ‘Allâh vardır’ diyen Allâh kullarına nefsani duygular ürünü düşman eylediği gerçek!..
Mesuliyetini müdrik, ulema efendiler, bu yönlü gerçeklerin hissini taşıyan mesuller! Allâh’ın bildirdiği gibi, Allâh rızası için düzeltin!..
Bir ölçüye isnad etmeden, Ehl-i Kitab’a dahi ‘kafir, gavur, gayr-i müslim’ demenin mesuliyetini, Ümmet-i Muhammed’in de zararına yapılan tahribatı anlada, bu günahın telâfi yönünü araştır ve imkanlar tükenmeden, fırsat varken, aman ha geç kalmayalım!.
Din-i İslâm’ı Hz. Allâh’ın bildirdiği gibi anlatmak istemediğin için, tahrifatın çok büyük! Cümle kullarına bencillikten öteye yol bırakmayan, dünyayı sarsan, iman yollarını tıkayan bu yanlışlığı düzeltin lutfen, huzur-ı ilâhiye gitmeden evvel!..
Abd-i aciz, daha evvel yazdığım kitaplarda da bir nebze bahsetmiştim; daha henüz bir düzeltim için kıpırtı dahi göremedim!
Bu kitapta daha geniş yer vermeğe çalışıyorum; mazur görünüz, aynı mevzuyu birkaç kere tekrar edişimi. İnşallâh anlayış gösterilir!.
Amerika ve avrupa başkanlarının ve büyük devlet idarecilerinin, Muhammedi olarak Din-i İslam’ı CD ile dillerine göre yazdığımız mektublarla bildirilerimizi taltifle ve teşekkürle cevaplandırdılar; gerçeği idrak edip anlayan ferdlere ve toplumlara müteşekkirim. Allâh cümlesinden razı olsun!.
Teşekkürleri ve övgü taşıyan mektupları ile asra uyumlu yaşama gayretimi ve cümle şeriatlara hürmetkarlığımı, ‘Allâh vardır’ diyen her kula ‘müslüman’ demenin zevkini alıp, bu gerçekleri yol edindiğim için!..
İlim ve irfanı müsait kişilere ben de hayranım; Allâh ilimlerini ali kılsın!..
Din-i İslam’ı asrın yaşantısını müdrik ilmini de yaşadığı asra uyumlu kılmış, gelecek için az da olsa tedbirini almasa da düşünebilen, tedrisatında hiç olmazsa yerini belirten Ümmet-i Muhammedî’den, idareciler ve yetkili din adamları yukarıda belirttiğim gerçeklere itiraz etmiyorlar...
Amma tasdik ve kabul ettiklerine dair hiç bir tatmin edici bir şey alamadık şimdiye kadar, sabırla bekliyoruz, olur inşallâh!.

Pir-i Galibi H.Galip Hasan KUŞÇUOĞLU

galibidermurat

Mesaj Sayısı : 3
puan : 11083
Kayıt tarihi : 25/06/11
Yaş : 38
Nerden : Antalya

http://www.galibi.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz