GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

Tek Din İSLAM

Aşağa gitmek

Tek Din İSLAM

Mesaj  kurt_efe Bir Cuma Nis. 30, 2010 5:44 am

Allah'ın gönderdiği dinin sadece İSLAM olduğunu kabul etmeyenlere soruyorum..Hani onlara göre musevilik ayrı bir din hıristiyanlık ayrı bir din müslümanlık ayrı bir din..Eğer durum böyle olsaydı Yüce Yaradan haşa kendisiyle çelişmiş olmayacakmıydı?Yani Allah geçmişi geleceği en iyi bilen olduğuna göre geleceği bilmemiş olmuyor mu bu şekilde?Yani bir din gönderecek o kenara atılacak sonra farklı bir din gönderecek.. Allah (c.c) gönderdiği tek din İSLAM'dır..Başka dinden bahsetmek mümkün değildir..[b]

kurt_efe

Mesaj Sayısı : 17
puan : 12881
Kayıt tarihi : 22/04/10
Yaş : 31
Nerden : İzmir

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Tek din İslam

Mesaj  zenginum Bir C.tesi Ağus. 21, 2010 10:01 pm

Maalesef kardeşim bunu anlatmak bu zamanda o kadar zorki, üstelik hepsine hakaret et yalanla(tabiki bizim aklımızdan böyle birşey geçmez) zorlarına gitmiyor, ama bütün dinler İslam fıtratı üzerine indirilmiştir. Peyganber efendilerimiz sadece kendi şeriatlarını getirmiş diyince küplere biniyorlar. Hatta birkaç sene önce yanlış hatırlamıyorsam Diyanet'in bile söylediği böyle bir kelime için Amerika!dan Avrupa'ya hepsi bu kelimeyi düzeltin diye mesaj gönderip durmuşlardı.

zenginum

Mesaj Sayısı : 3
puan : 12311
Kayıt tarihi : 21/08/10

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz